čtvrtek 2. září 2021

KRÁSY KRKONOŠ – ŠPINDLERŮV MLÝN, PANČAVSKÉ VODOPÁDY

Krásný den, přátelé :)

Dnes mám pro vás první fotočlánek z letní série Krkonoše a Šumava. Na Šumavě jsme byli týden na dovolené, v Krkonoších tři dny, ale i tak jsme si to tam moc užili, viděli spoustu nádherných míst, vyčistili si hlavu a kochali se úžasnou přírodou.

Do Krkonoš jsme jely s dcerkou na prodloužený víkend od pátka do neděle. Tento výlet jsem dostala od dcery a syna k narozeninám a Natálka mi dělala společnost. A bylo to úžasné.

Ubytovány jsme byly asi 3,5km od Špindlerova Mlýna v hotelu Clarion. Měly jsme to s polopenzí a nemohly jsme si to vynachválit. Super pokojík, dokonalé jídlo, bohatý výběr, wellnes, bar. Jinak hotel je rozhodně vhodný i pro rodiny s dětmi, restaurace je pro ně v jedné části uzpůsobená, co se týče židliček, dětského koutku atd. V hotelu je rovněž dětská herna, dětská čítárna, animátoři. Takže hotel Clarion určitě můžu doporučit úplně všem. Jenom pokud budete mít zájem o saunu, je lepší si ji rezervovat několik dní dopředu. Jo, i ve fitku si můžete zacvičit.


Když jsme přijížděly do míst, kde jsme měly najít hotel, projížděly jsme kolem Labské přehrady, kde si můžete užít ZIP LINE, což je 120 metrů dlouhá jízda na laně a nebo slaňování. Jízdu na laně jsme si zkusily a bylo to super. Normálně mě nikdy na nic podobného, co zavánělo adrenalinem, nikdo nedostal, ale tentokrát jsem si prostě řekla, jdu do toho. Potom jsme šly tedy do hotelu a pak jsme se vydaly pěšky kolem přehrady do Špindlu, kde jsme si daly oběd. Pátek jsme si nechaly takový volnější, ale i tak jsme pár kilometrů naťapaly.
V sobotu jsme vyrazily na Pančavské vodopády a pramen Labe. Fotečky jsou právě z cesty na Pančavu, která vedla přes Medvědín, kam jsme si vyjely lanovkou.Cestu na pramen Labe vám ukážu příště a také náš výstup na Sněžku. Omlouvám se, že jsou fotky hodně na výšku a kvalita pokulhává. Ale fotím jen mobilem a není úplně ten foťák nejkvalitnější. Ale snad jednou, brzy...  bude lepší :)

Doufám, že se vám článek i tak líbil, mějte se nádherně a užívejte babí léto.

Vaše Šárka

4 komentáře:

 1. Krásné výhledy. Určitě jste strávily hezkou dovolenou.

  OdpovědětVymazat
 2. Ve Spindlu jsme byli v roce 2015 na sváteční cestě :-) Myslím, že mám na blogu i článek. Je tam krásně.
  A Šumavu miluji, i když jsem tam asi 10 let nebyla.

  OdpovědětVymazat
 3. Tak muselo být krásně. Hory miluju. Bohužel do do nich člověk dostane jednou za uherský rok.

  OdpovědětVymazat
 4. Super článok, taktiež píšem hlavne o cestovaní. Kľudne môžeš aj ty pozrieť moju tvorbu :)

  http://lukasurbanic-travel.com/2021/09/vystup-na-rauhhorn-a-kempovanie-pod-alpami/

  OdpovědětVymazat