pondělí 26. března 2018

Na zámku Hrádek u Nechanic se na vás těší u velikonočních prohlídek...

... Takže pokud nemáte jiné plány, určitě si udělejte výlet.


Krásný začátek nového týdne :)

Před pár dny na mě na internetu vyskočil odkaz na velikonoční prohlídky na zámku Hrádek u Nechanic. A protože jsme na zámku uvnitř ještě nebyli, pouze jsme se asi před dvěma lety procházeli po okolí, rozhodli jsme se, že si vyjedeme na výlet. Tedy já jsem rozhodla, manžel odkýval :)) Kdybych čekala na něj, kdy přijde s nějakým návrhem na výlet nebo něco podobného, nedočkám se asi nikdy. Tak holt je to na mě, jaro začíná, takže už začínám študovat, kam bychom se mohli postupně podívat.

Docela mě překvapilo, kolik lidí v sobotu do Nechanic vyrazilo. Říkala jsem si, že možná více navštěvníků bude až o velikonocích, ale zaplněné parkoviště mě vyvedlo z omylu. Prohlídky však začínaly po patnácti minutách, takže žádné dlouhé čekací doby nehrozily. Během této akce si nevybíráte ze dvou prohlídkových okruhů, je daný jeden pětačtyřicetiminutový. Doporučuji teplé oblečení, zámek je opravdu vymrzlý.

Uvnitř zámku se mohlo fotit pouze bez blesku, takže fotky nic moc. Jinak prohlídka byla velmi pěkná, paní průvodkyně nám přiblížila původ svátků a všechno ty záležitosti kolem. Interiéry zámku jsou krásné. Takže pokud jste na Hrádku ještě nebyli, možná máte právě důvod tam vyrazit.Po prohlídce zámku jsme byli docela vymrzlí, tak jsme zamířili do zámecké kuchyně, kde jsme si dali punč, kafíčko a dortíček. Musím říct, že punč měl vážně sílu.A bylo tam krásně teploučko od kamen.Když jsme se zahřáli, ještě jsme se prošli kolem zámku. Začalo se klubat sluníčko, tak to bylo příjemné.Mějte se krásně...

Vaše Šárka ♥

10 komentářů:

 1. Zámek Hrádek u Nechanic znám moc dobře, skoro už tradičně navštěvujeme vánoční prohlídky, je to pro nás nádherný začátek adventu. Naposledy v prosinci jsme byli na noční vánoční prohlídce, osvětlení bylo jen dobovými lustry a lampami a svíčkami. Byl to moc příjemný večer, nostalgický se starými vánočními zvyky.
  Punč mají v zámecké kuchyni opravdu výtečný.
  Hezké jarní dny, Jitka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitko, tak to muselo být moc krásné. Teď se také svítilo pouze dobovými světly, ale přece jen bylo venku světlo, tak to asi nebylo takové. Ale i tak moc pěkné.
   Přeji krásné dny :)

   Vymazat
 2. Šárko, děkuji za krásnou prohlídku zámku a parádní fotky. Sem se hned tak nepodívám, takže jsem ráda, že jsem se mohla projít s Tebou. U nás většinou také výlety plánuji já, jinak bychom se nikam nepodívali.
  Přeji příjemné dny. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dášo, rádo se stalo :) Taky jsem ráda, když můžu s někým prostřednictvím fotek na výlet do míst, které jsou od nás opravdu z ruky :)
   Měj prima dny :)

   Vymazat
 3. Šárko, Velikonoce i Vánoce na Hrádku u Nechanic jsou vyhlášené, většinou tam proudí davy...
  Občas tam mají prohlídky v kostýmech a tu a tam tam provází dokonce i herec Jaroslav Plesl.
  Měj hezký den, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ráda bych se tam podívala i na vánoce, tak uvidím, jak mi to letos vyjde :) Helenko, krásné velikonoce přeji :)

   Vymazat
 4. Jů Šári tam jsme dlouho nebyli.. to se musí napravit.Je tam totiž krásně.
  Měj se moc hezky,paa ❤❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeničko, tak hurá na výlet, počasí k tomu vybízí, pokud tedy nejsi v práci jako já. Ale v kukaňce jsem tě ráno neviděla :)

   Vymazat
 5. Krasny zamek Sarko, jestli se dostanu pri navsteve Ceske republiky nekde pobliz, tak by jsem se tam take rada podivala :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, je moc krásný, tak pokud se ti to podaří, určitě se vydej na prohlídku :)

   Vymazat