středa 19. července 2017

Jeden červencový víkend v Orlických horách


Krásný parný den vám všem :)

Dnes mám pro vás slíbený článek z našeho víkendu v Orlických horách. Trošku nám sice zazlobilo počasí, ale nakonec přesto, že hlásili hodně deště, deštník jsme nevytáhli. Byl to asi nejchladnější víkend (ten první v červenci) za poslední dobu, ale i tak jsme si to užili. V neděli už se oteplilo, takže paráda.

Na chalupu nás pozval manželův nejlepší kamarád. Právě se ve vesničce konala i akce ke Dni otevřených dveří ve chráněných dílnách. V některých střípcích vám potom ukážu, jaké výrobky jsem si tam koupila. Lidé v chráněných dílnách jsou velmi šikovní, uvidíte sami.

Dnes mám pro vás pár foteček z vesničky, kde jsme bydleli. Příroda je tam nádherná a ten klid, balzám na duši. Ještě později vyjde jeden článek, protože druhý den jsme si udělali výlet k Zemské bráně a procházeli se povodím Orlice, a také jsme navštívili jeden zajímavý, neobvyklý kostel. Ten bude pro vás i možná zajímavější. Ale to až příště :)


Hned bych brala nějakou chaloupku, to by byly víkendy a dovolené :)Kousek od chalupy se už můžete vydat do Polska :)Měli jsme sebou i Kejsinku, byl to její první velký výlet :)

Na akci se grilovalo masíčko, klobásky, prodávali tam také sladkosti, koláčky, dortíky :)Vyfotila jsem snad každou květinku, kterou jsem potkala, i u kamarádky na zahrádce.
Z okna chalupy jsme pozorovali pasoucí se krávy.

Takhle si k večeru Kejsinka chrněla, když už se vyčerpala. U nás ve vesnici nezaštěká na žádného psa, ale tam se vybavovala s každým. A že jich tam nebylo málo ☻Honily se přeháňky, ale měli jsme štěstí, že jsme seděli na zastřešené lavičce.Pro dnešní článek je to všechno. Ještě mám snímečky z procházky kolem Zemské brány, z jednoho zajímavého kostelíka v Neratově a Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Ale to zas někdy příště.

Mějte se moc krásně a užívejte léta.

Vaše Šárka ♥

20 komentářů:

 1. Krásné fotky Šári :-) a nádherné místečko s chaloupkou :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Ty chaloupky jsou nádherné! :) I my jsme byli s přítelem o víkendu na horách na chalupě, ale v Jizerkách. :) Také tam bylo nádherně a kvetly tam stejné kytičky jako jsou ty fialové zvonečky (ach já a květiny) a ty oranžové. :) My jsme teda v sobotu docela zmokli a už to vypadalo, že se vrátíme, díky bohu to ale po chvilce ustalo. :)
  http://kousek-marie.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Fotky sú krásne, príroda tam vyzerá veľmi pekne či už stromy, lúky alebo kvety. Určite to bol super výlet -)

  OdpovědětVymazat
 4. Šárko, krásně jste se měli, ty chalupy jsou opravdu kouzelné a musí to být zážitek v nějaké alespoň na pár dní bydlet. I krajina kolem je nádherná, hezké fotky.
  Zdravím a těším se na další povídání.
  Přeji fajn dny. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dášo, moc děkuji, byl to perfektní výlet. Jééé, jak já bych taky brala nějakou chaloupku na horách :) Měj se krásně :)

   Vymazat
 5. Šári nádherný výlet jste měli..I můj veliký sen je žít v roubené chaloupce.. Sním si svůj sen moc ráda..😉 Nás čeká o víkendu Bydlík a ještě nevím kam nás zaveze. Měj se moc hezky.paaZ❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeni, věřím, že výlet v Bydlíku byl super, musím mrknout na blog, určitě tam budeš mít článeček. Měj se krásně, Zdeničko :)

   Vymazat
 6. Krásné místo - ty chaloupky, kytičky a vlastně všechno! To se vyfotit musí :-) D.

  OdpovědětVymazat
 7. Pekne mistecko k odpocinku a hezke fotecky :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Chaloupky jsou nádherné. V Orlických horách je krásně, ale prochozené je moc nemám, jen kdysi v dětství... A moc pěkné jsou i další fotky
  Stáňa (http://werka13.blog.cz)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stáňo, taky je prochozené nemám, byla jsem tam jen několikrát. Ale je tam nádherně :)

   Vymazat
 9. Hezké toulání po Orlických horách, moc je neznám - bohužel.
  Hezké dny Šárko.
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko, taky je znám hodně málo. Ale není všem dnům a letům konec :)

   Vymazat