čtvrtek 16. února 2017

Vzpomínkový TAG


Všechny vás moc zdravím :)
Dnes jsem si tak říkala, že by bylo fajn, dát si po nějaké době TAG. A tak jsem zabrousila na internet, a nemusela jsem ani dlouho hledat, hned mi jeden padl do oka. Našla jsem ho na blogu Welcome to my world (doufám, že název je správně) a má název Vzpomínkový.

Pojďte si se mnou tedy zavzpomínat...

Ve kterém roce ses narodila?
V žhavém létě roku 1975.

Máš nějaké fotky z doby, kdy jsi byla mladší?
Určitě se nějaké najdou, to je pochopitelné. Ale v počítači jich zrovna z minulosti moc není, takže jsem zabloumala na facebook a něco málo se mi podařilo objevit.

Tyto dvě jsou z roku 2011...A tyto snímky jsou už vážně archvív. 
Čerstvá osmnáctiletá maminka v roce 1993...


A roční Šárinka :)


Na kterých TV pořadech jsi vyrůstala?
No, tenkrát toho v tv zase tolik nešlo, o to víc jsme lítali venku. Sledovala jsem každou neděli Studio kamarád, potom v týdnu někdy Vegu a Magion. A milovala jsem Krtečka a Krkonošské pohádky. No a takový Maxipes Fík a podobné pohádky byly úžasné. A jsou pořád.

Čím jsi chtěla být, až vyrosteš? Pořád tím chceš být?
Já jsem snad ani nikdy netoužila po něčem konkrétně. Hodně jsem si hrála na školu, ale povolání učitelky mě snad ani nelákalo. Strašně ráda jako malá jsem „papírovala“, tak možná jsem se chystala na práci sekretářky :))) Ale nechtěla jsem být ani zpěvačkou, ani herečkou, ani princeznou, jak to tak u holčiček bývá.
A jestli chci stále papírovat? No, hledala jsem práci v administrativě, to je pravda, ale můj sen by byl antikvariát. Ale asi se mi nesplní. Ovšem to mě v dětství vážně nenapadlo :))

Jaké byly tvé oblíbené hračky?
Samozřejmě klasika... panenky, kočárek, vydrželo mi to docela dlouho. A milovala jsem mončičáka a svoji první barbínu, která byla, mimochodem, úplně příšerná :) Jéééé, a taky céčka ♥

Tvůj nejtrapnější zážitek?
Nenapadá mě nic konkrétního, ale celkově trapné byly moje hodiny tělocviku. Přeskočit kozu, to šlo, ale udělat výmyk na hrazdě... ani omylem. Takže prostě zavěšená opice a trapas jako Brno :))

Přečti něco, co jsi psala ve školce.
Myslím, že ve školce jsme toho moc nenapsali.

Tři písničky, které jsi milovala, když jsi byla malá?
Když jsem byla hodně malá, prý jsem si na procházkách pravidelně zpívala Vysoký jalovec. A vůbec jsem se nestyděla. No, naštěstí si to nepamatuju. A co jsem třeba poslouchala v pubertě? Europe, Depeche Mode, Kreyson - prostě Láďa Křížek byl THE BEST :) Takže nebudu jmenovat tři písničky, máte tady skupiny. Ale rozhodně jich bylo víc.

Jaký nejsměšnější oblek jsi měla na karneval?
Jelikož moje maminka v tomto nebyla moc kreativní, tak jsem pořád chodila za muchomůrku. Takže odpověď vlastně nemám. Muchomůrka zas tak směšná není :))

Nějaká zábavná příhoda, která se ti stala v dětství?
Já si vůbec nevybavuju nic zábavného, to je divné. 

Jsou nějaké věci, které máš z dětství doteď?
Měla jsem plyšáky a mám knihy. Moje milované Děti z Bullerbynu jsou sice v salátovém vydání, ale aspoň je na nich vidět, jak moc ráda jsem je četla.

Něco divného, co jsi dělala jako dítě?
Prý jsem jako hodně malá nechtěla chodit na návštěvy. Prostě mě neznámí lidé asi stresovali, nevím. Byla schopná se před tím i venku pozvracet. To je hodně divné, že? Naštěstí si na to nevzpomínám. Ale musím říct, že jednu dobu jsem měla podobné problémy se synem. Nezvracel tedy, ale jistý čas jsme chodili na návštěvy raději bez něj, abychom nestresovali jeho, sebe a všechny ostatní. Divné neurózy.

Nejstrašidelnější věc, která se ti stala?
Byla jsem vždycky srab, tak jsem strašidelné věci asi nevyhledávala. Alespoň si na nic nevzpomínám.

Jaký byl svět předtím a jaký je dnes?
No rozhodně jiný, to je jasné. Základní rozdíl... Když jsem tenkrát přišli ze školy domů, mrskli jsme tašku do rohu a mazali ven. Teď mrsknou děti tašku taky do rohu a vrhnou se k počítači. Zásadní rozdíl světa předtím a dnes.


Bavilo vás se mnou vzpomínat? Zkuste sepsat TAG taky a klidně mi pošlete odkaz na článek. Ráda si ho přečtu.

Mějte se moc krásně a užívejte si sluníčka :)

Vaše Šárka ♥

11 komentářů:

 1. Tak teď jsem si také hodně zavzpomínala! Kde ty staré dobré časy jsou :-) Ale jsem ráda za to, že je mám ještě ve vzpomínkách a ty mi nikdo nevezme :-) Možná si tenhle vzpomínkový tag také sepíšu :-) Díky za prima počtení :-)
  www.kralicimama.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Parádní tag! A ano zavzpomínala. Je zajímavé, jak tenkrát věci co si pamatujeme z dětství jsou podobné až stejné (Mončičáci; Studio Kamarád, Céčka) - přestože můj rok narození je o více než deset let později. Přijde mi, že teď ty "fenomény" letí tak rychle, že děti které si hráli nebo vyrůstali na něčem v roce 2000, tak děti z roku třeba 2005 vůbec neznají.. :-O
  Nebo jenom já mám ten pocit, že ten "svět" tak rychle letí a není tohle pravda?
  Ale třeba se pletu. Děti zatím nemám, takže je to spíš jen pocit z okolí, které sleduji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mám pocit, že svět letí hodně rychle a čím jsem starší, tím větší ten pocit mám. Rok se přehoupne rychleji, než se člověk naděje :)

   Vymazat
 3. To je super napad na clanek. Vzpominala jsem s tebou. :) az bude vic casu, asi se s Tagem pripojim. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Šári moc ráda jsem si s tebou zavzpomínala na dobu dávno minulou..Opravdu přemýšlím, že se přidám.. Krásnou neděli. Z❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeničko, moc děkuji a ráda si potom zavzpomínám i já s tebou :)

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak teď konečně správně přihlášena :-) I já ráda vzpomínám...v mých knihách, nebo jen tak...sama v sobě... Přeji pěkné dny...pro hezké vzpomínky. Věrka

   Vymazat
  2. Moc děkuji za komentář, Věrko :)

   Vymazat