pondělí 6. února 2017

Omalovánkové novinky aneb co vyšlo nedávno nebo vyjde brzy :)


Přeji krásný podvečer všem a především těm, kteří podlehli omalovánkám pro dospělé :)

Řekla jsem si, že bych pro vás mohla opět sepsat článek o omalovánkových novinkách. Vyhledala jsem si ty, které vyšly před nedávnem a další, jejichž vydání se chystá v únoru. Takže jdeme na to a inspirujte se...

Zeměplošské omalovánky Terryho Pratchetta – Paul Kidby
nakladatel: Talpress

Zajímavý titul nejen pro fanoušky Zeměplochy. Obsahuje 80 černobílých stran omalovánek a 16 stran celobarevných ilustrací dvorního malíře Paula Kidbyho.


Relaxační omalovánky – Získejte harmonii
nakladatel: Junior

Zbavte se stresu vybarvováním uklidňujících obrazců. Myšlenky se vám zpomalí, zklidníte se, zbavíte se stresu a naberete síly na další den. Relaxační kreslení je jeden ze způsobů, jak dosáhnout vnitřní harmonie, duševního růstu a celkově dobrého pocitu.

Je to pěkně tlusťoučká kniha, má 384 stran.


Motýli – omalovánky (nejen) pro velké - Více než 40 nádherných ilustrací s kompletními barevnými předlohami – Peter Lindmark
nakladatel: CPRESS

Tyto nádherné omalovánky jsou ideální jak pro obdivovatele motýlů, tak pro omalovánkové nadšence. Krása motýlích křídel je zde věrně zachycená v kultivovaných uměleckých ilustracích autentické přírodovědecké příručky The Naturalist’s Library* z 19. století, takže jako bonus zde naleznete i dobové latinské názvy. Teď se tedy můžete i vy stát umělci i přírodovědci. Pestrá škála okouzlujících motýlích vzorů a barev si vás určitě podmaní. Motýly můžete vybarvit přesně podle barevné předlohy, nebo jim pomocí vaší fantazie vdechnout nový vzhled. Poté si díky perforaci u hřbetu můžete své dílo vytrhnout a vystavit a třeba tak sdílet radost z těchto obrázků se svými blízkými. V klidu si prohlédnout motýly je v běžném životě takřka nemožné, ale na těchto stránkách budete mít na zkoumání a malování jejich rozmanitých vzorů nekonečně mnoho času. Kdysi byly omalovánky výhradně určené pro děti, dnes se radost z tohoto umění přenesla i do světa dospělých. Mohou se soustředit na precizní vybarvování, aniž by si sami museli nejprve obrázek nakreslit. Je známo, že aktivita, která naplno zaměstnává mysl, může být jak odpočinkem, tak i odbourávačem stresu. Dnes si můžete vybrat z celé škály kreslicích pomůcek – pro začátek třeba olejové, voskové nebo akvarelové pastelky. Použijte je nasucho, rozmažte prsty nebo si při stínování pomozte ubrouskem. Rozřeďte je olejem či v případě akvarelových pastelek vodou. A když dostanete chuť malovat, jediné, co potřebujete, je malá souprava vodových barev a středně silný štětec! Ať už si vyberete jakoukoli techniku, určitě zažijete velkou radost z malování těchto nádherných motýlů. *) The Naturalist’s Library sestavil skotský biolog sir William Jardine (1800–1874) a vydal ji v souboru čtyřiceti svazků s více než 1300 rytinami. Pečlivě vybraní motýli jsou vyobrazení ve svém přirozeném prostředí, jejich rytiny zhotovil William Lizars (1788–1859). Pro zachování dobové autenticity ilustrací jsou latinské názvy motýlů uvedené v původní podobě, tak jak je vědci nazývali v 19. století.

Vzkazy od jednorožců – Doreen Virtue
nakladatel: Omega

Jednorožci jsou andělští pomocníci, jejichž smyslem života je vysílat pozitivní vibrace na naší planetu. Chtějí vám pomoci cítit se šťastní, bezpeční a milovaní. Pomáhají vám také naučit se vyjádřit přirozené tvůrčí schopnosti. Čtení jejich vzkazů a vybarvování krásných ilustrací v těchto omalovánkách posílí vaši fantazii, inspiraci a probudí ve vás vášeň, originalitu a jedinečnost. Objevte magický a okouzlující svět bájných jednorožců a ti vám pomohou uskutečnit vaše nejčistší a nejposvátnější sny!

"Jednorožci jsou reální, stejně jako vy nebo já. Kdysi se volně toulali naší zemí, ale bohužel byli loveni pro své rohy. V současné době jsou jednorožci naši duchovní strážci. Ti, kteří mají čistá srdce a jsou velmi tvůrčí, mohou těžit z jejich přítomnosti."

Psi – Vybarvi mě – Cetin Can Karaduman
nakladatel: Slovart

60 štěkajících geometrických ilustrací k vybarvení podle čísel
Flanderský bouvier, francouzský buldoček nebo australská kelpie, pozneje je všechny! Tato štěkající omalovánka je věnována jim a mnoha dalším pejskům. Pomocí speciálního návodu a odstupňované barevné škály vytvoříte nádherné trojrozměrné portréty psů nejrůznějších ras.Vyšly také omalovánky s kočičkami.

České vymalovánky – Irena Beránková
nakladatel: Rubico

Sešit plný obrázků z českého prostředí přináší relaxaci pro děti i dospělé. Každý z obrázků si můžete domalovat podle vaší fantazie a vytvořit tak vlastní originál, který můžete darovat při vhodné příležitosti. Vymalovánky vám pomohou dokonale se odreagovat a zklidnit svou mysl v dnešní uspěchané době, navíc si připomenete česká místa a české tradice. Uvařte si dobrý čaj a pusťte se do vybarvování.


Malování pro pozitivní energii – Maurské vzory
nakladatel: Sun

Vybarvováním těchto OMALOVÁNEK pro dospělé si zlepšujete koncentraci, přesnost a trpělivost. Zároveň pomáhají uvolňovat napětí a zbavují vás stresu. V této knize najdete spoustu obrazců na motivy keltských vzorů, na své si přijde každý. Relaxujte, vybarvujte a nechejte se unášet svou fantazií.
Vyšly také keltské vzory.

Tyto omalovánky si můžete objednat kdekoliv na e-shopu, např. na bux.cz. A určitě je seženete i v kamenných knihkupectvích.

Dále tady mám omalovánky, na které se můžete brzy těšit. Vyjdou tento měsíc.

Měsíční kroniky – Marissa Meyerová
nakladatel: Egmont

Postavy, místa a scény z oblíbené dystopické série Marissy Meyerové Měsíční kroniky znovu ožívají v nápadité knize omalovánek vytvořené samotnými fanoušky.

Světové ikony – Šrafovačky nejen pro dospělé – Matěj Pospíšil
nakladatel: DOSELKARAMEL. CZ

Originální české šrafovačky jsou prvním formátem tohoto typu v Čechách, který pro vás vymyslel známý ilustrátor Matěj Pospíšil, autor spojovánek pro dospělé. Jedná se o zcela nový trend v relaxaci a zábavě!? Kniha obsahuje celkem 22 skic obrazů světových ikon, které se stanou skutečným uměleckým dílem teprve poté, co si jej čtenář sám vyšrafuje. 
Princip tvorby je velmi jednoduchý: každý obraz se skládá z políček označených čísly 1, 2 nebo 3, která označují zpuůsob šrafování (detailní postup najdete v českém i anglickém jazyce v úvodu knihy). 
Každý obraz si lze snadno vytrhnout a následně zarámovat. Relaxujte chytře bez ohledu na věk!

Výběr ikon z knihy: Alfred Hitchcock, Albert Einstein, Bob Marley, Abraham Lincoln, John Lenon, Marilyn Monroe, David Bowie, Audrey Hepburn, Martin Luther King, matka Tereza, James Dean,
Winston Churchill, Elvis Presley...

Barevná terapie – Zápisník 
nakladatel: Mladá fronta

Omalovánky a zápisník v jednom
Tento překrásně ilustrovaný zápisník je dokonalým dárkem pro každého, kdo si chce prostřednictvím malování a kreslení zbystřit mysl a zbavit se stresu, nebo se jednoduše potěšit kreativní činností a pokochat se krásou při každém
zalistování. Jednotlivé stránky jsou svým provedením příjemně vyvážené a tematicky navazují na úspěšné omalovánky Barevná terapie. Obsahují nejen obrázky vybízející k vymalování, ale poskytují i dostatek prostoru k dokreslení rozmanitých vzorů a kresbě zátiší nebo místa na zaznamenání myšlenek, oblíbených básní, citátů, nebo úkolů a časů schůzek. Výroky význačných osobností ze světa umělců, básníků a spisovatelů už jsou v tomto inspirativním zápisníku jen třešničkou na dortu!

Zvířata – Vybarvujeme podle čísel
nakladatel: Svojtka & Co.

Ideální knížka pro všechny fanoušky v poslední době stále oblíbenějšího trendu relaxačních omalovánek. Vytvořte nádherné obrazy zvířat z celého světa v duchu moderního umění, založeného na vrstvených mnohoúhelnících. Na vlastní kůži pocítíte relaxační výhody omalovánek. Nemáte-li zkušenosti s těmito technikami, jistě oceníte přehled dostupných pomůcek a základních, i několika netradičních, výtvarných technik. Číslované vzory jsou seřazeny dle obtížnosti, takže se ve svém umění vybarvovat budete neustále zlepšovat. Nakonec už žádné číselné nápovědy potřebovat ani nebudete a zvládnete vytvářet působivé obrazy jen díky vlastní fantazii. Kniha omalovánek zvířat založených na vybarvování podle čísel představuje způsob, jak využít volný čas kreativně – překrásná umělecká díla, jež vzniknou, a chvíle relaxace jsou jen další příjemné bonusy.

Vyjdou také omalovánky Ptáci.

Mandaly pro jasnou mysl – Inspirativní kresby k odpočinku a odreagovaní
nakladatel: Slovart

Udělejte si čas sami na sebe a vstupte prostřednictvím této krásné sady omalovánek do království mandal. Dovolte svému podvědomí převzít otěže a zavést vás na uklidňující cestu do vaší vnitřní svatyně. Tato pestrá kolekce kreseb je inspirována kruhovým symbolem, který znázorňuje vesmír. Vdechněte pomocí přiložených šesti pastelek bohatým ornamentům život a doveďte je k dokonalosti!


Selekce omalovánky – Kiera Cass
nakladatel: CooBoo

Jestliže jste si zamilovali sérii Selekce, jsou tyto krásné omalovánky to pravé pro vás. Půvabné ilustrace jednotlivých postav z tohoto světa stejně jako úžasné ručně psané citáty ze všech knih této fantastické série vás naprosto uchvátí a přenesou vás mezi Maxona, Aspena, Americu, Marlee a další.
Hra o trůny – omalovánky
nakladatel: CPRESS

Ponořte se prostřednictvím umělecky pojatých omalovánek do tajemného světa Hry do trůny. Vymalujte portréty svých oblíbených postav, octněte se na chvíli v čarovných scenériích a vychutnejte si vzrušující momenty této slavné ságy. Díky této knize znovu prožijete své oblíbené momenty a přenesete se z každodenního stresu do země dobrodružství a fantazie.


A jeden můj tip na konec. Zaujaly mě omalovánky Domčekovo, obrázky mi připadají úažsné. Takže je zahrnuji do dnešního výběru :) A nejspíš si je také pořídím.

Domčekovo – Nadja Geržová
nakladatel: Tatran

Domček, náš domček, vzbudzujúci pocit pohodlia a úkrytu pred starosťami. Na svete nájdeme tisíc podôb domov a domčekov s rozkošnými strechami, žmurkajúcimi oknami a zvedavými balkónmi. A o tom je rozprávkový svet Nadje Geržovej.
Pohráva sa s našou fantáziou a unáša ju do magického sveta prírody, ktorý v spojení s domom vytvára neskutočnú symbiózu. Je len na vás, ako rozžiarite jednotlivé momentky nášho domova zvečneného v kresbe. Ponorte sa do detstva, kedy prvé ťahy ceruzkou vykreslili obraz pokoja, radosti a nekonečnej pohody - nášho domova.

Omalovánky seženete například na Martinusu, Knihcentru, Megaknihách...

To je pro dnešní článek všechno. Příště mám v plánu zabrousit do eshopů Radost pro maminku, Krajina omalovánek a Krámek pro děti a dát vám třeba pár dalších tipů. Inspirace není nikdy dost a ne všichni surfují po internetu a vyhledávají :)

Mějte se krásně...

Vaše Šárka ♥6 komentářů:

 1. pokud to vyjde, budu mít Hry o trůny, Selekci a Měsíční kroniky jako recenzní výtisk a už se na ně moc těším. Já už mám na zmíněné dva e-shopy zákaz vstupu, protože je tam toho tolik, že bych hned objednávala. Ale jenom se kochám a vzdychám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak to jsou skvělé recenzáčky, moc si je užij :) Jinak mě taky lákají další a další omalky, ale, bohužel, času je málo.

   Vymazat
 2. Škoda, že už nemám na malování tolik času :-(. Vybrala bych si.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo, to mi povídej, už přes dva měsíce jsem zase neměla pastelku v ruce :(

   Vymazat
 3. Já se těším na Měsíční kroniky, a na Hra o trůny <3
  Zápisník spisovatelky

  OdpovědětVymazat