pátek 27. ledna 2017

Moje sbírka omalovánek


Přeji krásný páteční večer vám všem :)

Slibovala jsem vám před časem článek o mé sbírce omalovánek, tak konečně se mi je podařilo nafotit a můžeme jít na to. Vysvitlo sluníčko, takže i na to focení dnes byl ideální den.
Rozhodně nemám obří omalovánkovou sbírku jako některé „omalovánkářky“, ale taky je pravda, že na to malování mám málo času. Teď už jsem opět víc než měsíc neměla pastelky v ruce. Ale už se jich nemůžu dočkat.

Moje sbírka čítá šestnáct kousků. Ještě tak před půl rokem jsem jich měla možná tak jednou tolik, ale uznala jsem, že prostě malovat nestíhám a vybrané omalovánky jsem tedy poslala dál. Také už jsem tak nějak zjistila, co mě nejvíc baví vybarvovat, takže by bylo zbytečné syslit omalovánky, které bych třeba už vůbec neotevřela. Takže momentálně jsem spokojená, i když samozřejmě pár nových omalovánek mám vyhlídnutých. Ale o omalovánkých přáních bude zase jiný článek.

A jak vidíte, měla jsem při fotografování i asistentku :))


Od mé velké oblíbenkyně Johanny Basford mám čtvery omalovánky: Tajnou zahradu art edici, Čarovný les, Magickou džungli a Vánoce. Tuto autorku mám opravdu hodně ráda a její obrázky se mi strašně líbí a baví mě je vybarvovat.


Tento obrázek z Magické džungle mám už přes měsíc rozpracovaný. Možná se mi ho teď o víkendu podaří dodělat. Byla bych ráda :)


Neméně miluji Hannu Karlzon. Od ní mám pouze jedny omalovánky – Poďme snívať. Chtěla jsem tvrdou vazbu, ale nechtělo se mi dávat tolik peněz za originál, tak jsem si pořídila slovenské vydání. A opravdu palec nahoru. Ráda bych si pořídila i další omalovánkové knihy této autorky. Její ilustrace jsou prostě úžasné a miloučké.


A tento obrázek mám rozmalovaný... No taky už nějakou dobu...


Zvěřinec jsou naprosto originální a skvělé omalovánky. Pokud hledáte něco trošku jiného, určitě zkuste. Myslím, že vyšly ještě další dvě podobné knížky, a sice Voliéra a Akvárium.


Moc se mi také líbí ilustrace Kerbyho Rosanese. Mám od něj dvoje omalovánky, Proměny zvířat a Říši snů. Strašně se mi líbí prohlížet si hotové obrázky, já s nimi však dost bojuji. Jsou pro mě možná malinko méně přehledné, hlavně takové ty robotické obrázky ze Říše snů. Ale jsou to úžasné omalovánky a hodlám se s nimi poprat :))


Obrázek tukanů mám rozmalovaný už od jara loňského roku. Hrůza, že? A to je to jeden z těch jednoduchých. Fakt se stydím. Snad je brzy dodělám ♥


Nádherné kočičí omalovánky jsem dostala přímo od autorky jako recenzní výtisk. Jsou nádherné a doplněné pohádkou Karla Čapka. 


Soví omalovánky mám ještě netknuté. Ovšem je stihla pokřtít Kejsinka a ohryzala mi hřbet. Naštěstí obrázky to neodnesly :)


Mezi mé úplně první omalovánky patří české Antistresové omalovánky. Musím se přiznat, že poté, co jsem vyzkoušela Johannu a Hannu, už mě tolik nebaví. Ale třeba se k nim jednou vrátím.


Velká kniha omalovánek patří mezi levné omalovánky, ale také se to potom odráží na kvalitě papíru. Měla jsem těchto omalovánek několik, ale potom jsem zjistila, že se obrázky dost opakují, jsou si podobné a tak jsem si nechala pouze tyto jedny.


Exotický prales patří také mezi mé hodně oblíbené omalovánky. Mám ráda obrázky zvířat, rostlin, květiny apod. Takže tady se vyřádím :)


A nakonec tady mám troje malé omalovánky, takové skoro kapesní, vhodné na dovolenou a nebo když máte chuť si dát jenom nějaký obrázek na rychlovku. Tropický ráj, Ptačí svět a Pod hladinou moře. 


Tak jsme na konci. To je tedy celá moje sbírka. Není toho moc, ale taky ne málo. Myslím, tak akorát, abych si mohla ještě pár kousků přát. Jen mít víc času. Ale mojí prioritou jsou knihy a tak na pastelky potom zbývá čas opravdu vzácně. O to víc se na ně těším. 
Nevkládala jsem všechny vymalované obrázky, jen několik na ukázku, abyste viděli, co v omalovánkách můžete najít.
Brzy se můžete těšit také na článek o mé sbírce pastelek a dalších kreslících potřeb.

Mějte se moc krásně a přeji příjemný víkend.

Vaše Šárka ♥

7 komentářů:

 1. Máš super kousky Šárko. Ty obrázky ze Zvěřince jsou pecka, ty vážně obdivuji. Hihi, ale nejhezčí je stejně slečna asistentka :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Marti :) Zvěřinec je opravdu úžasný. Možná vypadá složitě, ale maluje se hodně dobře :) A slečna asistentka... no moje láska veliká ♥ Ta je prostě nejlepšíííí :) ♥

   Vymazat
 2. Pěkná sbírka. Já jich mám sice víc, ale stejně točím pořád dokola tři omalovánky :-)

  Od Johanny mám Začarovaný les a Tajná zahrada. Na to, jak jsem se na ni těšila a pořídila si originál, tak jsem do nich moc nemalovala.

  Hannu Karlzon zbožňuji, mám také jenom Zasnění, ale je to jedna z mých TOP omalovánek, a také tam mám nejvíc nakresleno.

  Taky bych mohla napsat nějaký ten shrnující článek, že?

  Nejtěžší je rozdělit omalovánky a knížky spravedlivě, ale občas je to tak děsně těžký.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proto já jsem některé poslala dál, protože vím, že by mi doma ležely. Mám opravdu strašně málo času, tak jsem si nechala jen ty, o kterých vím, že do nich malovat budu :)
   Určitě článek napiš, ráda si ho přečtu :)
   A to dělení času je fakt nemožné. Číst chci, to prostě nejde vynechat :)) Takže pak stagnují pastelky :)

   Vymazat
 3. Páni to je sbírka nádherných omalovánek..
  I já jsem své anděly tak trochu zanedbávala.. Ježíšek prosbu- přání vyslyšel.
  Nové pastelky mám, tak už se těším na své chvilky s omalovánkami.
  Šárko přeji ti krásný zbytek víkendu. Z❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeni, tak to je super, že byl Ježíšek tak vnímavý :) Já se taky těším, až se k pastelkám zase usadím :)

   Měj se krásně, Zdeni ♥

   Vymazat
 4. Úžasná sbírka, já mám doma také několikery omalovánky, ale pořád nějak nebylo moc času si k nim aspoň na chvíli pořádně sednout. Ale něco jsem přece jen už vymalovala :-) Zaujaly mne moc ty omalovánky Poďme snívať. Chtěla jsem si koupit i Proměny zvířat...z dálky vypadají nádherně, ale v detailu se mi vůbec nelíví - nelíbí se mi ti bubáci :-D
  www.kralicimama.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat