pondělí 28. listopadu 2016

Můj malý pastelkový nákup a velká radost


Přeji vám všem krásný večer :)

V pátek mi dorazil malý, dlouho očekávaný balíček, ale měla jsem z něj obrovskou radost. Na eshopu Radost pro maminku jsem si totiž objednala několik kusovek pastelek a už se jimi kochám.

Když jsem dofotila, uvědomila jsem si, že jsem nechala na pastelkách čárové kódy, ale tak snad to nevadí.

Takže tato řada pastelek mi dorazila, aby mě potěšila. Všechny jsem zatím zkusila jen počmáráním na obyčejný papír, ale i po tom prvním čmárnutí můžu říct, že jsou všechny super a mají skvělý pigment.


Opět jsem si objednala super tvrdé pastelky Derwent Studio. Já, odpůrce tvrdých pastelek. Haha :) Ale tyto pastelky jsou fakt perfektní na drobné detaily a hlavně mají vynikající pigment. Proto mi ani nevadí, že jsou tvrdé, maluje se mi s nimi moc dobře.


Jelikož jsem si naposledy objednala na zkoušku pouze jednu FC Polychromosku a byla jsem z ní totálně nadšená, objednala jsem si další tři. Přece jen je cena už vyšší než u Derwentů, takže musím po troškách. A opět jsem z těchto tří odstínů nadšená. Jednou si určitě ušetřím na nějakou sadičku.


A nejvíc kousků jsem si vybrala z Derwent Coloursoft. Jsou to měkké pastelky, mají nádherně syté odstíny. Kromě Derwent Studio obecně nemám ráda tvrdé pastelky a proto mi měkké Colour Soft naprosto vyhovují.


A ještě vám ukážu jedny omalovánky, které se ke mně nedávno dostaly díky nakladatelství Noxi. Dlouho jsem si je přála, protože obrázky v nich se mi hodně líbí. Je to Exotický prales.


Pár obrázků na ukázku...

A těchto pár obrázků jsem za poslední dobu vymalovala :)

Konečně dodělaná sovička je z omalovánek Hanny Karlzon Poďme snívať. Hanniny obrázky miluju a chtěla bych si postupně opatřit všechny knihy do sbírky.


Tyto tři obrázky jsou z Vánoc Johanny Basford. Johannu taky miluju ♥
A rozkvetlý opičák je z Exotického pralesa.


To je z dnešního článku úplně všechno. Pokud také vybarvujete, napište mi, jaké pastelky máte oblíbené, jestli si nějaké přejete k Ježíšku a nebo jaké omalovánky vám za poslední dobu učarovaly. Plánuji dál dva články, ve kterých bych vám chtěla ukázat, jaké pastelky vlastním a jaké omalovánky se u mě zabydlely. Tak se můžete těšit.

Mějte se moc krásně a užívejte si předvánočního času. A třeba s pastelkami :)

Vaše Šárka ♥

8 komentářů:

 1. Nadherne ulovky a krasne vymalovane obrazky. Ja porad koketuji nad nejakou vetsi sadou progresek. Maluji s nimi nejcasteji, ale nejsou pro drobne detaily...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Sabi. Progressky jsou dobré, ale ne na ty detaily, jak píšeš. Navíc klasická sada asi není větší než 24 kusů, ale akvarelová progressa mají 48ks. A dokonce jsou i Magic :) Ty mě docela lákají zkusit, ale do Johanny se mi třeba vůbec na ty titěrnosti hodit nebudou, tak ještě uvidím :)

   Vymazat
 2. Jee, to je hezkee..:-) . Já zatím s omalovankama začínám, koupila jsem si Mandaly, a pastelek mám jen poskrovnu. Tak třeba Ježíšek něco donese..:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, tak ať se hezky maluje. A Ježíšek určitě něco nadělí, když se mu nenápadně naznačí :)

   Vymazat
 3. Překrásné pastelky a moc pěkně vybarvuješ!

  OdpovědětVymazat
 4. Šárko moc krásné obrázky máš vymalované..
  I já jsem Ježíška poprosila a pěknou sadu pastelek. Tak se nechám překvapit😉.Letos to budou pro mne dárky na tvořeníčko.. jehlice, pastelky... já se těším😉..Krásný večer, pa Z❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeni, to budeš mít krásného Ježíška :) To těšení je na všem to nejlepší :) Měj se krásně a děkuji :) ♥

   Vymazat