pondělí 23. ledna 2017

České filmy mě baví


Přeji vám krásný večer :)

Dnes tady mám pro vás článek z trošku jiného soudku. Na televizi téměř nekoukám, vlastně by se dalo říct vůbec. Ale přece jen o vánočních svátcích jsme doma sem tam nějakou pohádku nebo film zkoukly. Spíš tedy přes počítač, abychom si mohli vybrat, na co máme chuť se podívat. 

Tady máte pár tipů na české filmy a pohádky, které by vás třeba mohly zaujmout :)

Teorii tygra s charismatickým Jiřím Bartoškou a úžasnou Eliškou Balzerovou v hlavních rolích si rozhodně nenechte ujít. Jak to dopadá, když ženy chtějí mít své může pod drobnohledem? Rozhodně všelijak, jenom ne dobře. 

Film Jiřího Mádla Pojedeme k moři jsem chtěla zkouknout už hodně dlouho. Měla jsem tedy úplně jinou představu, o čem by mohl asi pojednávat, nakonec se ubíral úplně jiným směrem, ale byla jsem nadšená. Výborný počin.

Další film, ve kterém se můžete setkat s Ondřejem Vetchým je Život je život. Ten byl za mě už trošku slabší a nebýt pana Vetchého a Simonky Stašové, asi by to byl spíš slabý průměr. Ale i tak jsme se docela bavili, nejhorší to nebylo. 

Domácí péče je dalším filmem, o kterém jsem měla jinou představu. Nevím proč jsem si myslela, že jde o komedii. Možná proto, že hlavních rolí se ujali Alena Mihulová a Bolek Polívka. Jde o drama, poměrně dost bolestný námět, ale líbilo se mi to.

Pohádka Pravý rytíř má na ČSFD hodně nízké hodnocení, přesto mě bavila, jak dějově, tak z hlediska hereckého obsazení. Určitě se někdy na ni podívám znovu.
Také jsem konečně shlédla nové zpracování Sedmera krkavců. Nevím, jestli se mi líbilo víc staré a nebo toto nové, nedokážu se rozhodnout. Ale Martha Issová mě bavila. A jak mám ráda Sabinku Remundovou, tak tady jsem ji opravdu nesnášela :)))

Mám pocit, že poslední dobou je hodně málo takových těch klasických pohádek. Já jim říkám pohádky opravdu pohádkové. Většina bývá zbytečně zmodernizovaná, rádoby třeskutě vtipná a myslím, že je to škoda.

A dnes jsme se podívali s manželem na nové básníky. Zjistila jsem teprve nedávno, že byl natočený další díl s názvem Jak básníci čekají na zázrak. Říkala jsem si, že to už asi nebude nic moc, tolikátý díl, ale nebylo to špatné. Pavel Kříž má stále svůj uličnický „štěpánkovský“ výraz, byť je mu přes padesát a je otcem puberťáka. Jo, pobavili jsme se.

Měli byste chuť nějaký film z mého výběru shlédnout? A nebo mi dejte tip na něco zajímavého, co jste v poslední době viděli. 

Mějte se moc krásně a já se jdu pod peřinu zakutat s knížkou. Raději čtu než sleduji tv, ale občas změnu ráda udělám.

Vaše Šárka ♥

Poznámka: zdrojem obrázků je Google.

8 komentářů:

 1. Pojedeme k moři jsem viděla, už je to delší dobu a nečekala jsem, že mě film z "novodobé" české tvorby tak zaujme :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je opravdu výborný a zase úplně něco jiného. Beru to jako fakt skvělý nápad :)

   Vymazat
 2. Sérii Jak básníci ... vůbec nemám ráda, nikdy mě to neoslovilo. Nicméně Sedmero krkavců, je podle mě nádherná pohádka. Ačkoli nemám vůbec v oblibě pohádky "nové" nebo nově přepracované. Právě pravý rytíř se mi nelíbil, a to vůbec.

  http://life-by-marie.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. První dva filmy mám na seznamu "chci vidět". Domácí péče je takový průmêr, Pravý rytíř je absolutní propadák-můj názor :-) Sedmero krkavců mě nadchlo, ostatní neznám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám za sebe z letošních vánoc taky jeden propadák. A sice Slíbenou princeznu :)))

   Vymazat