neděle 9. října 2016

Vybarvovací TAG „BUĎ a NEBO“


Všem vám přeji krásnou neděli :)

Přestože mi teď už delší dobu pastelky a omalovánky leží ladem, ne tedy, že bych na ně zanevřela, to určitě ne, jen když už mám volný čas, raději čtu a taky teď běhám kolem pejska, zaujal mě TAG na kanálu Martinky Coloring Martina. Autorkou TAGu je Arwen Arina. Omalovánkový svět pořád sleduji a těším se, až se zase k pastelkám dostanu. A rozhodla jsem se do TAGu také zapojit :) 

Vybarvovací TAG „BUĎ a NEBO“

1. Johanna Basford nebo Kerby Rosanes?
Asi Johanna. Doma mám omalovánky Tajnou zahradu Art edici a Čarovný les, od Kerbyho Proměny zvířat a Říši snů. A Johanna z toho vychází pro mě opravdu lépe. Omalovánky od Kerbyho se mi sice moc líbí, áchám nad hotovými obrázky ve skupinkách, ale já s nimi mám trošku problém. Asi za to může nějaká moje slabší prostorová představivost, nevím. Takže i přestože se mi moc líbí, Johanna mi sedí víc. Určitě pokukuji i po Magické džungli, obrázky v ní jsou boží ♥

Oba obrázky jsou z Tajné zahrady.Z Říše snů jsem si zatím vybrala takové jednodušší obrázky :)2. Víly nebo mandaly?
Abych pravdu řekla, ani jedno není můj šálek kávy, ale asi bych se spíš přiklonila k mandalám. 

Jedna zimní mandalka...

Nejspíš můj jediný obrázek s vílou.

3. Černé nebo barevné pozadí?
Je pravda, že s pozadím jsem zatím moc neexperimentovala, protože se pořád bojím. Představa, že si několik dní budu hrát s obrázkem a pak ho zabiju pozadím, mě děsí :)) Takže když dělám barevné pozadí, tak spíš jen takový nádech. A černé jsem zkoušela jednou, progressou a z toho jsem nadšená nebyla. A černá jsem byla až za ušima :)) Určitě mě láká zkusit černý fix Posca. Ale abych nějak konkrétně odpověděla, tak to bude asi zatím padesát na padesát. Obojí má něco do sebe.

Žluté pozadí jsem, tuším, dělala progresskou. Ale nejsem si jistá, možná to byla Polycolorka. Ale teď už to opravdu přesně nevím.

Černé pozadí je určitě progresskou a vůbec se mi nelíbí. Jsou vidět tahy, prostě není to ono. Ale jak vidíte, miluji sovičky :))

4. Krátká nebo dlouhá špička?
Jednoznačně dlouhá, přestože ta krátká by asi šetřila pastelku. Ale já prostě potřebuju tu špičku vidět pořádně :)) Nemůžu si pomoct.

5. Prismacolor nebo Polychromos?
Tak tuto otázku nechám bez odpovědi, protože ani jedny pastelky jsem zatím nevyzkoušela. Určitě bych jednou chtěla zkusit pár kusovek, abych si udělala obrázek, zajímá mě to, v čem se třeba liší a tak podobně. Takže jednou... :)

6. Pastelky Maped nebo krtek Koh-i-noor?
Tak krtka jsem asi nikdy ani neměla, ale protože jsou to asi úplně obyčejné školní pastelky, budou nejspíš ještě tvrdší než Mapedky. Takže ty určitě ne. Mapedky byly úplně moje první pastelky a dokud jsem nepoznala měkčí Polycolor, tak jsem s nimi byla spokojená. Mají moc pěkné odstíny, jen jsou prostě tvrdší.

7. Blender nebo minerální líh?
Líh jsem zatím nezkoušela, ale určitě to mám v plánu. Blender mě baví, rozhodně když srovnám Koh-i-noor a Derwent, tak jednoznačně ten „derwentí“.


8. Rozmývat nebo nerozmývat?
No, manžel mi k vánocům loni koupil Mondeluz, ale přiznám se, že jsem dosud rozmývat nezkoušela. Mám ráda malování na sucho, tedy určitě ne Mondeluzkami, které jsou určené pro rozmývání a jsou tedy moc měkké a prášivé. Nevím, jestli někdy rozmývat budu. Možná k tomu mám averzi, protože jsem neměla ráda malování vodovkami ve škole. I když tohle je samozřejmě něco úplně jiného. Uvidím časem, třeba jednou zkusím. Měla bych, když už mám ty Mondeluzky, ať se na ně jenom nepráší :)

9. Vrstvit nebo stínovat?
Nejsem žádný přeborník ve stínování, líbí se mi jemné přechody. Pořád se mám co učit. Asi raději stínuji tak, že víc nebo míň tlačím na pastelku. Tak asi to stínování než vrstvení.

10. Vybarvování kůže nebo vlasů?
Určitě raději vlasy. I když je pravda, že moc postavy nevybarvuji. Ale s kůží mám problém, nemám ji přirozenou, neumím obličej dobře vystínovat. Tak proto vlasy.

Jak vidíte, obličej nic moc. Vlasy mě bavily mnohem víc. I když ani s nimi nejsem moc spokojená, ale je to jeden z mých prvních obrázků, tak snad teď už by to bylo lepší. Ale je pravda, že postavy moc nevyhledávám.

11. Studené nebo teplé barvy?
Asi jak kdy. Ale mám ráda zemité odstíny, tak spíš asi ty teplé barvičky. 


12. Velké plochy nebo pidi plošky?
Tak nemusím ani úplné pidi plošky, ale ještě víc mi vadí velké plochy. Tam ještě navíc člověk nechá kus pastelky :) Tak přece jenom raději pidi plošky.

13. Sběratel pastelek nebo omalovánek?
Já jsem sběratel knih, haha, ale to sem nepatří. Tak omalovánek. Přece jen stále vycházejí nové a nové a jsou rozhodně cenově dostupnější než pastelky.

14. Šestihranné nebo trojhranné pastelky?
Asi šestihranné. Ale možná je mi to i jedno. Nemusím silné pastelky, ty se mi drží špatně.

15. Dokončit obrázek nebo jich mít víc rozmalovaných?
Určitě je lepší dokončit vždy jeden obrázek, ale u mě momentálně už delší dobu platí ta druhá možnost. Mám jich rozdělaných několik, u nich vždy na hromádce vybrané pastelky. No upřímně... je to na houby. Další už teď rozpracovávat rozhodně nebudu, dokud nedodělám ty načnuté.

Ukázka několika rozmalovaných... ve skutečnosti jich je víc.

U tukánků z Proměn zvířat jsem už pokročila, k dokončení toho mnoho nezbývá.


16. Křídy nebo fixy na pozadí?
Křídy, protože fixy jsem zatím nezkoušela. Ale jak jsem zmínila už dnes v jedné odpovědi, chci vyzkoušet černou Poscu na pozadí.

17. Linery nebo gelová pera?
Já jsem pastelková, takže mě nijak nenadchly ani gelovky, ani linery. A když už si mám vybrat na nějaké droboučké detaily, tak linery. U gelovek mi vadí, že jsou hodně mokré nebo alespoň ty, které mám doma.

18. Květiny nebo zvířata?
Asi podle nálady. Oba motivy mám ráda, proto mám ráda i Johannu, kde se to květinami a zvířaty jen hemží. Takže asi padesát na padesát.
19. Pastelkovník nebo krabice?
Určitě krabice pokud ji pojmu formou hrnečků a podobně, kde mám pastelky nastrkané. Potřebuji se k pastelkám lehce dostat a když maluji, tak je stejně nechávám vedle sebe na stole. Vůbec se mi nelíbí představa, že bych měla pastelky pořád vytahovat a zasunovat do gumiček v pastelkovníku. Takže krabičky, hrníčky, květináčky. 

20. Přetahy nebo bílá místa?
Co mi vadí víc? Určitě přetahy, protože s nimi už člověk nic neudělá. Samozřejmě se je pokusíme vygumovat, ale myslím, že je to vždy už znát. Ale bílých míst se třeba pomocí blenderu můžu zbavit.

Tak to je všechno pro dnešní vybarvovací TAG. Pokud taky vybarvujete, určitě se přidejte a klidně mi pošlete odkaz, ráda si vaše odpovědi přečtu.

Mějte se moc krásně :)

Vaše Šárka ♥

8 komentářů:

 1. Skvělý tag. Zalíbily se mi obrázky z Proměny zvířat natolik, že jsem si je taky koupila, takže děkuji za tip, jsou úplně super. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem moc ráda, že jsem mohla inspirovat. Děkuji za komentář :)

   Vymazat
 2. Šárko, krásně jsi Tag uchopila :) Moc hezké čtení a ještě hezčí obrázky. Děkuji :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martinko, moc ti děkuji za krásná slova :)

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Ilonko, děkuji :) Taky si někdy říkám... už aby to bylo hotové :)) Ale je fakt, že teď pastelky zahálí. V zimě se k nim, doufám, zase dostanu.

   Vymazat
 4. Pred chvili jsem se kochala tvymi fotkami z botanicke zahrady a ted se kocham tvymi obrazky:-)Jsou nadherne Sarko :-)A moc pekny tag:-)

  OdpovědětVymazat