sobota 8. října 2016

Teplice – město i botanická zahrada


Přeji vám všem krásné sobotní dopoledne :)

Citelně se nám ochladilo, brrrrr :)) Září nás pěkně rozmazlilo vysokými teplotami, tak si teď těžko budeme zvykat na krutý nástup podzimu. Jsem ráda, že nebydlím na horách, představa, že bych se už měla brodit sněhem, by mě opravdu děsila.

Dnes mám pro vás fotočlánek ze sobotního výletu do Teplic, kdy jsme si ještě užívali sluníčka a teplého počasí. Manželovi rodiče potřebovali odvézt k příbuzným, tak my jsme si také návštěvu severních Čech užili po svém.

V Teplicích jsme měli v plánu navštívit botanickou zahradu, proto jsme toho z města moc neviděli. Podívali jsme se pouze do parku poblíž domu manželovy tety. Co nás dost překvapilo a nemile, jak se v Teplicích rozrůstají čistě arabské obchody a restaurace.

Tady je tedy pár snímků Teplic a potom už se podíváme do botanické zahrady, která se nám moc líbila.

Tento snímek ve mě evokuje období filmů pro pamětníky. Kdyby byl černobílý... tak úplně :)
A teď už se podíváme do botanické zahrady. Je menší, ale moc se nám líbila, jak uvnitř ve skleníku, tak venku. Uvnitř v hale před vstupem do skleníku jsme si ještě prohlédli fotografie z Peru, které nafotila Hana Šedivá, vedoucí subtropické sekce zahrady. A byly teda úžasné.

V dnešním článku vám ukážu fotky pořízené právě ve skleníku a v dalším článku budou venkovní. Nechci, aby článek byl moc dlouhý. I tak asi bude :))

Tak to je ze skleníkové části všechno. Musela jsem to tedy pojmout formou koláží, aby článek opravdu nebyl mega dlouhý. Doufám, že se vám líbil a v příštím se podíváme do venkovních zahrad.

Přeji vám krásný víkend :)

Vaše Šárka ♥

4 komentáře:

 1. Fotky z botanické jsou nádherné, ale mě dostal ten kostel. Ten je úžasný!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sabi, děkuji :) Ten kostel byl moc pěkný, škoda jen, že byl dost schovaný za stromy, nešel pořádně vyfotit :)

   Vymazat
 2. Ahoj Sarko, uzasne fotografie:-)Jak mesta, tak zahrady. Pekny vikend, Jana :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, moc ti děkuji :) I tobě krásný víkend...

   Vymazat