středa 26. října 2016

Moje omalovánkové tipy aneb co mě zaujalo z nabídky...


Přeji vám všem krásný středeční večer :)

Včera jsem zase po nějaké době brouzdala na internetu mezi omalovánkami a řekla jsem si, že bych vám mohla sepsat článek s nějakými lákavými kousky. Vychází jich opravdu spoustu. Většina ještě letos, některé po novém roce :) 

A třeba vás inspiruji na vánoční dárečky :) 

Pandořin příběh – Kouzelné omalovánky pro dospělé – Sun Hyun Kim, Geum Jin Song
vydává Essence

Nechte se pozvat přední arteterapeutkou Sun Hyun Kimovou do magického světa plného prapodivných tvorů, magických rostlin a snových krajin. Vytáhněte své pastelky, fixy, barvy nebo jakékoliv jiné nástroje a oživte Pandoru a její mytické obyvatele. Oprostěte se od stresu každodenního života a užijte si krásné chvíle plné pohody a relaxace.


Země snů – Kouzelné omalovánky pro dospělé – Sun Hyun Kim, Geum Jin Song
vydává Essence

Vítejte v zemi snů, plné krásných květin, voňavých lesů, tajemných oceánů, rozmanitých živočichů a mytických bytostí. Přední arteterapeutka Sun Hyun Kimová připravila tyto dechberoucí omalovánky pro všechny, kteří také věří úniku z každodenního stresu pomocí umění. Vydejte se do tohoto kouzelného světa a pomocí pastelek, fixů, barev, nebo jakéhokoliv jiného nástroje jej přiveďte k životu. Relaxujte, uvolněte se a odměňte se krásným obrázkem.


Čas vzpomínek – Kouzelné omalovánky pro dospělé – Sun Hyun Kim, Geum Jin Song
vydává Essence

Přední arteterapeutka Sun Hyun Kimová vytvořila nádhernou knihu omalovánek plnou jarních, letních, podzimních i zimních scén, které máte možnost přivést k životu svými pastelkami, fixy, barvami nebo jakoukoliv jinou technikou. Vydejte se cestou přes všechna roční období a unikněte před stresem a tlakem každodenního života. Odměnou vám bude nejen krásný obrázek, ale i uvolnění, pohody a relaxace.

Tyto troje omalovánky vychází v prosinci 2016.

Zenové zahrady – Antistresové omalovánky s 60 ilustracemi – Sara Muziová
vydává Slovart

Soubor šedesáti omalovánek je pozvánkou do harmonického světa zenových zahrad, ve kterých kvetou sakury, švitoří ptáci a průhledné vážky dělají piruety nad hladinou tichých tůněk. Omalovánky zobrazují scenérie, stromy, květiny a zvířata, ale také bájné bytosti nebo výjevy, které do zenové zahrady patří, jako třeba tradiční japonský čajový obřad. Kniha přinese radost každému, kdo v sobě ukrývá výtvarný talent, nebo jen hledá rovnováhu v neklidném světě. Velký formát a speciální vazba navíc umožňují proměnit každou omalovánku v plakát.


Spojovačky dot to dot Zvířata – Gareth Moore
vydává Grada

V knize je 30 velkých propracovaných obrázků, které objevíte po spojení jednotlivých bodů. Vytvoříte podoby zvířat – kočku, opice a krásné ptáky, majestátní savce i okouzlující motýly. Skvělá zábava pro všechny milovníky kreativní práce, dot to dot i omalovánek, protože každá hotová stránka vám zároveň poslouží jako předloha pro vybarvení. Stránky jsou perforované, takže si svá díla můžete snadno vytrhnout a vystavit.Omalovánky Pixel art zvířata – 30 jedinečných obrazů – John Woodcock
vydává Grada

Omalovánky Pixel Art Zvířata jsou výjimečná kniha, která zaujme všechny milovníky vybarvování. Pomocí barevných fixů či pastelek vybarvujete drobné geometrické tvary, ze kterých se skládá 30 originálních obrazů. Každý drobný tvar je označen číslem a u obrázku je barevná paleta, kterou máte, nebo můžete, použít pro vybarvení dané stránky. Vybarvěte pestré rybky, tukana, bernardýna či koalu. Vydejte se na zajímavou cestu barvami a tvary, hledejte skryté poklady, které čekají jen na to, až je vybarvíte. Strany jsou perforované, takže můžete obrázek snadno vytrhnout a vystavit.


Dobrodružství modré rybky – Antistresové omalovánky – Sara Muziová
vydává Slovart

Tyto antistresové omalovánky se vydávají po stopách modré rybky, která byla zvyklá trávit své dny v akváriu, než nadešel čas jejího velkého dobrodružství. To ji přivedlo do těch nejneuvěřitelnějších míst a situací: nejprve vyletěla na křídlech motýla do nebe, vzápětí přistála v zeleni listů a podívala se i na mořské dno, tím to však zdaleka neskončilo. Ilustrátorka Sara Muziová vytvořila sérii půvabných kreseb, s nimiž lze tříbit malířský talent, cit pro barvy, rozvíjet fantazii, nebo jednoduše strávit příjemné chvíle.


Arabesky – Antistresové omalovánky
vydává Slovart

Tato omalovánka vyvolává myšlenku na příběhy Tisíce a jedné noci, představu fantastických orientálních paláců, jedinečné architektury, látek a šperků, které upomínají na vzdálenou, tisíciletou tradici. Obsahuje 80 kreseb inspirovaných stylem arabesek, jež čekají na vybarvení, a předkládá úžasné motivy a kompozice v rafinovaném estetickém stylu, skutečné ornamentální klenoty.Atlantida – Antistresové omalovánky
vydává Slovart

Atlantida byla ostrovem, či spíše světadílem, který v průběhu jediného dne a jediné noci navždy pohltilo moře. Tento mýtus je dodnes námětem četných románů a fantastických filmů. Také tyto omalovánky jsou inspirovány zmizelým kontinentem, který se stal podmořským královstvím. Obsahují více než 250 kreseb, které čekají na vybarvení. Kromě vzrušující výzvy pro milovníky omalovánek jsou také skvělou cestou, jak si odpočinout od stresu a zklidnit mysl.

Tato šestice omalovánek vychází v listopadu 2016.

Psi – Vybarvi mě – Cetin Can Karaduman
vydává Slovart

60 štěkajících geometrických ilustrací k vybarvení podle čísel
Flanderský bouvier, francouzský buldoček nebo australská kelpie, pozneje je všechny! Tato štěkající omalovánka je věnována jim a mnoha dalším pejskům. Pomocí speciálního návodu a odstupňované barevné škály vytvoříte nádherné trojrozměrné portréty psů nejrůznějších ras.Kočky – Vybarvi mě – Cetin Can Karaduman
vydává Slovart
Více než 60 mňoukajících geometrických ilustrací k vybarvení podle čísel
Kočky jsou úžasná zvířata, mají charakter a dokážou usnout snad kdekoli! Tato mňoukající omalovánka je věnována právě jim. Pomocí speciálního návodu a odstupňované barevné škály vytvoříte jejich nádherné trojrozměrné portréty.
Divočina – Vybarvi mě – Cetin Can Karaduman
vydává Slovart

60 divokých geometrických ilustrací k vybarvení podle čísel
Máte rádi obyvatele džungle, savany a prérie? Tato zdivočelá omalovánka je věnována právě jim. Pomocí speciálního návodu a odstupňované barevné škály vytvoříte nádherné trojrozměrné portréty divokých zvířat.Tuto trojici omalovánek najdete na trhu v lednu 2017.

A nyní vám ještě dám pár tipů na omalovánky, které mě zaujaly a můžete je již zakoupit.

Vzkazy od Vašich víl – Doreen Virtue
vydává Omega

Víly jsou hravé bytosti, které mají rády krásu a kouzlo života! V těchto úžasných omalovánkách budou s vámi všemi, kdo hledají větší zábavu, radost a mají zájem přírodu, sdílet inspirativní poselství. Uvolněte se, popusťte uzdu fantazii, vezměte barevné tužky a nechte rozezpívat svá srdce. Připojte se k vílám a buďte plní energie a šťastní!

„Víly jsou andělé, kteří pobývají v těsné blízkosti Země, aby mohli plnit své božské poslání ochrany přírody a zvířat. Víly vám skutečně chtějí pomoci žít zdravější, šťastnější a úspěšnější život.“

Vzkazy od Vašich andělů – Doreen Virtue
vydává Omega

Ti, kteří jsou v pravidelném spojení se svými anděly, pociťují velké zlepšení svých osobních životů. Mají pocit, že jsou šťastnější, klidnější a mají menší strach z budoucnosti. Tyto omalovánky přinášejí od vašich andělů poselství útěchy, opory a naděje. Vybarvení těchto krásných obrázků vám umožní navázat s nimi ještě těsnější spojení, pomůže vám k uzdravení a otevřít své srdce příjemné relaxační a meditativní tvůrčí činnosti.

„Vaši strážní andělé jsou právě teď s vámi. Tito andělé jsou čisté bytosti božského světla, jsou zcela důvěryhodné a chtějí vám pomoci v každé oblasti vašeho života.“

Čarovný les art edice – Johanna Basford
vydává Grada

Vstupte do čarovného lesa a nechte ožít horkovzdušné balóny složené z listů a zatížené plody kaštanů, různá lesní zvířata - od jezevce po vznešené jeleny, domky na stromech, půvabnou sovu, lesní zámek a mnohé další výjevy z pohádkově krásného lesa. Popusťte uzdu své fantazii a užijte si klidné chvíli při kreativní činnosti. Vazba knihy je připravena tak, abyste svá díla mohli snadno vyjmout a vystavit či zarámovat.


Já mám doma art edici Tajné zahrady a jsem naprosto spokojená :)

Magická džungle – Johanna Basford
vydává Grada

Tentokrát vás autorka vezme na úžasnou expedici divokou džunglí. Následujte Johannu Basfordovou, a objevte zapomenutý svět exotické flóry a fauny čekající na pestré barvy a vaši fantazii. Probuďte stromové žáby, zářivé kolibříky, číhající tygry a hravé opice, najděte hrocha i tajemnou okapi. Nechte svou představivost rozběhnout po klenbě listnatých stromů nebo se pusťte do vybarvování pestrých květů a tropických rostlin pod ní. Najděte si chvilku pro své omalovánky, odpočinete si, přijdete na jiné myšlenky a vytvoříte něco krásného podle vlastních představ.

Tuto omalovánku od Johanny si chci určitě pořídit. Obrázky jsou tam nádherné.

Listování originální verzí.

Přáníčka omalovánková – Zuzana Petráková
vydává Grada

23 skvělých omalovánkových přáníček na silném papíru s květinovými a dortovými motivy, které si můžete vybarvit a poslat svým kamarádům, známým nebo příbuzným. Můžete je potěšit přáním k narozeninám, svátku, k promoci nebo k novému roku. Vymalujte si 12 přáníček nebo 10 kartiček, které je možné v půlce přeložit nebo rozstříhnout na dvě malé. Na jedné kartě najdete 12 jmenovek na dárky.Prostorové omalovánky – Silvie Vondřejcová
vydává Grada

Prostorové omalovánky s motivy obličejů můžete vybarvovat pestře, nebo monochromaticky, podle vlastní chuti a nálady. Po vybarvení kresby vystřihněte a poskládejte podle návodů na zadní straně každého listu. Tím vznikne plastická skládačka. 
Skládačky jsou vymyšlené tak, aby se daly složit do ploché formy, uklidit mezi ostatní výtvory a poté kdykoliv znovu rozložit. Bez použití lepidla.

V návodech je vystřihování naznačeno symbolem nůžek. Vzhledem k tloušťce papíru však použijte raději řezák a prořežte papír v jedné vrstvě, nikoliv složené napůl. Místa přehnutí předem narýhujte tupým nástrojem, aby se ohyb snáze vytvořil. 
Omalovánky je možné použít například jako originální přáníčka. Alternativní formou skládání je využít všechna prostřižení i přeložení mimo prostředního přehnutí, čímž vznikne jen mírný reliéf. 

21 omalovánek je svázáno do trhací vazby, která se používá například u skicáků, takže při vytrhávání obrázků nehrozí poškození. A pokud cestujete, můžete si s sebou na cestu vzít jen několik listů.

Vánoční omalovánky pro dospělé 
vydává CPRESS

Zkuste se na chvíli zastavit, vzít do dlaní šálek horké čokolády, grogu, nebo svařeného vína a navoďte si vánoční atmosféru s relaxačními omalovánkami s motivy vánoc a zimy. Vypněte a vpíjejte atmosféru. Vnímejte všechna vánoční světýlka, vůně a chutě. Dopřejte si chvilku pro sebe. Uvidíte, že vám pak i nepříjemné povinnosti půjdou lépe od ruky. Relaxujte a užijte si vánoční pohodu!Relaxační omalovánky nejen pro houbaře – Blanka Zigo Cizlerová
vydává Moba

Každý houbař dobře zná ony chvíle, kdy se v posvátném tichu rušeném jen vzdáleným švitořením ptáků prochází lesem vonícím babím létem, nadcházejícím podzimem - a hlavně houbami… Když pak klobouček vykoukne mezi jehličím nebo spadaným barevným listím, každý správný houbař se k němu skloní a téměř obřadně vyjme celou třeň, houbu očistí a zakryje podhoubí, aby příští rok na tom stejném místě našel opět takto vydařený úlovek. Přinášíme vám Relaxační omalovánky nejen pro houbaře, na jejichž stránkách houbařská sezona nikdy nekončí. Naleznete zde nejen nepřeberné množství hub všech druhů, ale i nádherné lesní motivy. Dopřejte si takový oddech jako při samotném houbaření…

Všechny omalovánky, které jsem vám teď představila, jsem našla na bux.cz. Potom jsem ještě zabrouzdala na e-shop Radost pro maminku a rozhodně mě tam taky spoustu omalovánek zaujalo. Tak alespoň několik kousků pro vás...

Johanna´s Christmas – Johanna Basford
vydává Ebury Publishing

Jemná splet jmelí a břečťanu, ozdobený vánoční strom a hory úžasných dárků zabalených v tom nejkrásnějším balicím papíru čekají, abyste v nich probudili život a nechali je skrze listy knihy promluvit. Od něžně bílých snehových vloček až po jemně zdobené perníkové chaloupky a sobí sáně, to je Johannina oslava krásných vánočních svátků, která vás zve, abyste vzali do ruky pastelky a fixy a vybarvovali a dokončili tak dílo, které Johanna začala.

V knize jsou schovaná hejna malých plachých práčků - červenek - dokážete je všechny najít?

Johanna pro tuto sváteční knihu vybrala jemně smetanový papír, který zvýrazňuje a podtrhuje barvy, které si pro obrázky zvolíte. Povrch je hladký a nestrukturovaný a umožní vám jednoduché mísení barev a podpoří plynulé barevné přechody, Pasteky po něm budou krásně klouzat :-).

Listování zde.

Čarovné lahodnosti – Klára Marková
Nová česká omalovánková knížka v sobě ukrývá množství originálních ručních ilustrací, které spojuje tenká a zářivá nit něžného příběhu..

Svou kreativitou vytvořte nový svět, kde každá z nás může uplatnit fantazii a umělecké cítění a kde budeme každá sama sebou..

Hlavní obrázky k vybarvení jsou pouze z jedné strany, tedy je možné používat pastelky a vesele je rozmývat, stejně tak fixy, linery nebo i barvičky.. nebude vás trápit problém s prosáknutím na druhou stranu listu..

Na jedné straně je vždy hlavní obrázek a na straně druhé je ponecháno malé okýnko zdobené domečkem a muchomůrkou, kde si na volné řádky můžete zapsat: Čím, Kdy a Kdo obrázek maloval.. rovněž skýtá dostatek místa pro napsání krátkého příběhu, či jakéhosi příběhového deníku..Co vás při malování napadlo a kam vás obrázek "odnesl".

Kniha je vázaná se zlatou ražbou na přední, zadní straně a hřbetu.

Papír je velmi kvalitní v jemném přírodním tónu, smetanový.

Odkaz na listování knihou.

Adventní omalovánky – Dagmar Mezdvecová
Krásné české omalovánky pro čas předvánoční se zimními a vánočními motivy.

Celkem 24 obrázků k vybarvení tištěných na hezký bílý akvarelový papír vysoké gramáže (250g/m2), který je vhodný jak pro pastelky, tak fixy a nejrůznější mokré techniky. Obrázky jsou tištěné z jedné strany.

Omalovánky jsou rozměru A4, samotné obrázky jsou však menší (18 x 25,5 cm). Poslední strana ke Štědrému dni je rozkládací na rozměr A3.

Můžete si vybrat omalovánky v kroužkové a nebo lepené vazbě. Tady u Martinky na videu se můžete podívat na listování .

A na Heuréce jsem ještě našla české vydání vánoční Johanny Basford.

Vánoce – Johanna Basford 
vydává Grada

Johanna Basfordová pro vás připravila krásné nové omalovánky, které oslavují radostné období Vánoc. Oslavte je záplavou barev! Vánoce Johanny Basfordové jsou pokladem plným předloh pro vaše vybarvování, zdobení a sdílení – od ozdob na stromeček po krásně ozdobené perníkové chaloupky a girlandy z cesmíny a břečťanu.Tak já myslím, že máte z čeho vybírat :)

Mějte se moc krásně a napište mi, pokud vybarvujete, po kterých omalovánkách toužíte.

Vaše Šárka ♥

9 komentářů:

 1. Země snů a Čas vzpomínek vypadají lákavě :) A vánoční Johanna je u mě jasná volba :) Díky za inspirující článek ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Skvělý článek! Omalovánky jsem ještě nezkusila, ale ráda bych to změnila. A hlavně...ze všech omalovánek mě hned na první pohled zaujal Pandořin příběh.. to je láska na první pohled! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je asi znamení, že je opravdu čas to zkusit :) Mě to moc baví, i když te´d tedy už delší dobu vůbec nestíhám malovat. Ale hodlám se k tomu zase propracovat a trochu času si ukradnu :)

   Vymazat
 3. Krasne omalovánky, tohle kdyby si měl někdo všechno koupit tak to aby si na to připravil hodně velkou tašku nebo rovnou kufr? ☺ Asi napíšu Ježíškovi aby mi nejake sehnal.. ☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, opravdu by to bylo na pořádný kufr a to je jen zlomek z nabídky :) Taky si budu psát Ježíškovi :)

   Vymazat
 4. Šári to jsou tak nádherné omalovánky. Musím se usmívat, včera jsem si udělala radost a na ukončení neschopenky jsem si koupila vzkazy od andělů. A už se těším na relax vymalování.. Měj se moc hezky, pa Z❤❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je dobře, Zdeni, že sis udělala radost. A hlavně, že už jsi zdravá :) Měj se moc hezky :)

   Vymazat
 5. Dobrý den, Šárko :)
  Ach jooo, a já se zrovna rozhodla šetřit.
  Ale to je jen takový povzdech, protože jinak posílám obrovský dík za tipy. Omalovánkám jsem propadla asi tak před 2 roky, kdy u nás ještě téměř žádné na trhu nebyly, jen nakladatelství CooBoo vydalo 101 Mandal a od té doby jsem lapena. Doma měli pocit, že jsem se zbláznila a hraju si na malou holku, ale pastelky a omalovánky jsou opravdu úžasná relaxace. Takže teď jsou všechna knihkupectví ještě větším nebezpečím, protože kromě spousty knih si domů nosím další a další....
  Díky a mějte krásné vymalované dny.
  Hanka

  OdpovědětVymazat