čtvrtek 8. září 2016

Dovolená v Chorvatsku #1


Všechny vás moc zdravím při nádherném slunečném dni :)

Jak jsem zmiňovala v předchozím článku, ráda bych se s vámi podělila o své dojmy z dovolené v Chorvatsku. Doufám, že vás moje povídání a fotografie budou bavit a třeba se  i inspirujete pro vaši příští dovolenou :)

Já jsem se letos na dovolenou po pravdě moc netěšila, dokonce jsem tvrdila, že nepojedu. Ale to bych nerozebírala, to zas není tak důležité. Tedy pro mě bylo, ale je to dost osobní, tak to nechám uzavřené. Zásadní bylo, že se jednalo o moji první dovolenou u moře a to rozhodlo, že jsem tedy nakonec souhlasila a odjela. V Česku jsme toho o dovolených sjezdili spoustu, ale u moře jsme nebyli. Také to měla být naše nejdelší dovolená. Odjížděli jsme 25. 8. večer a vraceli jsme se 6. 9. 

Z cesty jsem měla docela strach. Neuměla jsem si představit, jak přežiju 15 hodin v autě :)) A celkově jsem z dlouhé cesty, navíc v noci, měla dost obavy. Ale dojeli jsme v pořádku, přestože nám cestu trošku zkomplikovala jedna nehoda (ne naše) a skončili jsme tak na 1,5h v koloně. Jeli jsme tři rodiny, ale ne společně. Měli jsme se sejít 26. 8. o půl desáté ráno v Ploči, kde jsme nastoupili na trajekt a zamířili do cíle cesty. Trajekt jsme díky časové ztrátě stihli jen tak tak. Cílem byl poloostrov Pelješac a malé přístavní město Trpanj. Trajektem jsme tam dopluli za 45 minut. I trajekt byl pro mě samozřejmě novinka.

Ploče
Trpanj v popředí

V Trpanji jsme hned našli naše domluvené ubytování, protože manžel se tam byl loni podívat. A jedni z našich známých tam jezdí už několik let. Pan domácí s paní nás vřele přivítali, hned nám nabídli občerstvení a sesedli jsme se na terase. Co mě udivuje, že majitelé bydlí ve stejném domě s turisty. Neumím si představit, že bych neměla půl roku soukromí. Ve dvou patrech se nachází asi 12 pokojů plus bydlení majitelů. Majitelé jsou moc milí, vstřícní. K dispozici jsme měli celou zahradu, troje sezení. Co rostlo a bylo zralé, jsme mohli zkonzumovat. Milan - pan domácí nám nalovil mušle na památku, z lodi nám ukazoval krásy Trpanje. S Jasmínkou - manželkou nám jeden večer připravili hotové rybí hody. Prostě úžasní lidé, pro které nebylo nic problém. Chápu, proč některé rodiny k nim jezdí opakovaně třeba i deset a více let. 


Všichni jsme dostali při odjezdu na památku :)


A něco více z fotografií Trpanje. Určitě budou další fotky z Trpanje ještě v dalším článku, možná ve dvou, protože jich mám hodně a nechce se mi tvořit koláže, to se přiznám. A zároveň vám chci ukázat co nejvíc.

Na této pláži u přístavu jsme se koupali poprvé :) 


Pohled z druhé strany...

Slastičárnu jsme navštěvovali pravidelně :)


Tak pro dnešní článek to bude všechno. Už tak je dlouhý až až :) Doufám, že vás nenudil, že pro vás byl naopak něčím zajímavý. Kromě Trpanje vás čekají články o Dubrovníku, Korčule. Doufám, že vás budou bavit.

Mějte se moc krásně :)

Vaše Šárka♥

8 komentářů:

 1. Prekrásne fotky, prekrásne prostredie... tie mušle sú úžasné... Granátové jablká, kiwi aj citrusy... Veľmi podarený článok.

  OdpovědětVymazat
 2. Vypadá to tam moc pěkně :) a pěkné fotky :)

  OdpovědětVymazat
 3. Uzasne mistecko a krasne fotky, z kterych ta atmosfera dovolene opravdu dycha Sarko :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Moc pěkný článek, Šárko. Konečně jsem měla čas si je pročíst a prohlédnout fotky. Taky bychom jeli rádi do Chorvatska, jen nevím, kdy se tam dostaneme...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sabi, děkuji :) Až budete mít čas a chuť, určitě se tam jednou vydejte. Já tam byla poprvé a je mi jasné, že určitě ne naposledy :)

   Vymazat