středa 21. září 2016

Čtyřnohý miláček naší rodiny


Přeji vám všem krásný středeční den :)

V minulém příspěvku jsem se zmínila, že vás v dalším článku seznámím s novým čtyřnohým přírůstkem v naší rodině. 

Malou, dvouměsíční fenečku Keisy, jak jsme ji pojmenovali, jsme si přivezli v neděli. Je to kříženec. Tatínek je čivava a maminka je také kříženec... Jack Russel a jezevčík... asi :)) Ke štěňátku jsme přišli úplně náhodou a v podstatě už na dovolené v Chorvatsku. Za jedněmi turisty z Čech, co byli ubytováni ve stejném domě jako my, přijeli známí, a mezi řečí se zeptali, jestli nechce někdo štěňátko. Nejdřív jsme nechtěli, i přestože jsme o pejskovi už roky uvažovali, ale pořád jsme přemýšleli, jestli je to dobrý nápad, jak to skloubíme všichni s prací, a podobné otázky a pochyby se dostavovaly. Ale domluvili jsme se, že se pojedeme po návratu domů na štěňátka podívat. 

Paní měla tři, dva pejsky a jednu fenku. Ta byla nejdrobnější a já vždycky říkala, pokud bude někdy pejsek, tak fenečka. Takže bylo nakonec rozhodnuto. Zbývalo jen nakoupit vše potřebné a mohli jsme pro pejska jet. No a protože jsme dosud nikdy pejska neměli, začal nám v neděli trošku chaos a stres. Samozřejmě taky spoustu radosti a legrace. Prostě se všichni sžíváme. Štěňátko si na nás zvyká a my na něj. Nejhůř to jde asi mně a to momentálně nechodím do práce. Ale jsem už prostě takový typ. Možná i trochu sobec a zbytečně nervačím. Nejí málo, nepije málo? Bože, vždyť já odteď nebudu mít na nic čas a nikdy se už snad nevyspím... Ale hlavně s mrňousem nejsem momentálně schopná nic udělat, pořád ji sleduji, hlídám, aby neudělala loužičku nebo hromádku, nehrabala v květináčích a podobně. Je mi jasné, že to časem přejde, srovná se to, ale zatím mě pořád pochybnosti přepadají. Čekala jsem obrovský nával nějakého citu ke štěňátku, ale jde to spíš zvolna. Je to normální? Nebo nejsem já normální? Pochopitelně ji muchluju, směju se jejím kouskům a dojímají mě ta její kukadla. Ale na druhou stranu cítím, že to ještě pořád není ono. Je pravda, že ji máme třetí den, je to málo. A možná za týden už budu mluvit jinak. Je mi z těch mých pocitů trošku smutno, ale prostě dopředu asi člověk nemůže vědět, jak bude reagovat.


Drbání na bříšku miluje...V očích má sto čertů :)))


Tak to je pro dnešní článek o Keisince všechno. Napište mi, pokud máte také pejska, jak jste se sžívali, jestli jste někdo měli podobné pocity jako já. Budu moc ráda za každý váš komentář a radu.

Mějte se krásně.

Vaše Šárka ♥

Jelikož jsem článek ještě nevydala, musím se s vámi podělit o dnešní zážitek. Musela jsem jet na schůzku na Úřad práce a Keisinka měla zůstat poprvé sama doma... tak na dvě hodiny. Ještě jsem měla domluveno se synem, že ji vyvenčí, ale spala a vzbudila se, když odjížděl. Takže přes hodinku tady hospodařila sama. A to bylo radosti, když jsem přišla. Celou mě olízala a u mě se konečně dostavil ten úžasný pocit. Teď už vím, že je vše na dobré cestě :) Chce to jen čas...

18 komentářů:

 1. Já jsem s Connie - mojí fenou už osm let a nikdy bych neměnila. Je to ta nejlepší parťačka na světě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je moc dobře :) Já se těším, až proniknu do toho psího světa. Jsou to úžasní tvorečkové :)

   Vymazat
 2. Šárko malá je přímo kouzelná a neboj vše je tak jak má být.
  Pomalu si na sebe budete zvykat a tím se sžijete.Chce to jen čas.
  Krásné chvíle s malou.Z❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeni, moc děkuji za milý komentář. Věřím, že brzy budeme skvělá dvojka :)

   Vymazat
 3. To je fakt broučínek kouzelnej. :) Ono se to dostaví. S pejsky je to mnohem jednodušší než s dětmi. První týden, možná dva, to chce vstát párkrát i v noci, aby nezlobila a vyčurla se. Ale určitě to rychle pochopí. Horší bude, jestli jí začne likvidační období, jako nám u obou kluků. Ale i to přejde. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sabi, moc děkuji :) Doufám, že likvidační období nepřijde, ale i tak by se nedalo nic dělat. Zatím objevuje květináče a musela jsem uvázat záclonu, aby ji nerozčilovala :)))

   Vymazat
 4. Šári, malá je fešanda a určitě Vás čeká spousta nádherných okamžiků. U nás to bylo teď v létě trochu jiné, ale přesto Ti to povím, třeba to trošinku pomůže či spíš podpoří. Na konci července mi umřel můj kocourek, trávili jsme spolu poslední roky opravdu hroznou spoustu času a najednou bylo prázdno. Bylo to fakt hrozný, ale zároveň jsem dost rychle věděla, že si určitě budeme pořizovat nějakého prcka, už jen kvůli tomu, aby jeho pozůstavší brácha nezůstal sám. Za tři týdny jsme si přivezli mrňouse a já první dny probrečela - skoro jsem nespala, on neustále vymýšlel nové skopičiny a já si jen těžko zvykala na to, že má úplně jiné návyky a rytmus než měl Darwin. Postupně jsme si ale zvykali, teď ho máme doma cca 6 týdnů a už je to jen čirý štěstí. I se vším tím zlobením a neposedností. Všechno se děje tak, jak má, takže věř, že jste tu Vaší slečnu poznat měli a že za pár chvilek si svůj život bez ní nedokážeš/nedokážete představit. Držím palce, ať jde sbližování a sžívání co nejlehčeji a přeji, ať je zdravá a šťastná a ať má před sebou dlouhatánský život. Mějte se krásně a malinkou pozdravuji! :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kristýnko, moc ti děkuji za krásný komentář. Musím přiznat, že i u mě přišly slzy. Je to prostě veliká změna a člověk musí ten těžší začátek překonat. Říkám si, že i Keisinka to měla těžké, najednou pryč od rodičů a brášků. Ale je to zlatíčko i čertík v jednom.
   Musím říct, že jsem moc ráda, že jsi mi napsala svoje pocity, vážně jsem si myslela, že je něco divného ve mně :)
   Měj se i s mazlíčkama moc krásně :)

   Vymazat
 5. Sarko ta je roztomila :-), preji hodne krasnych zazitku s Keisinkou:-)

  OdpovědětVymazat
 6. Je to zlatíčko, hned bych ji pomuchlovala :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Ten je tak roztomilý! Škoda, že nemáme dům se zahradou. :( Š.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štěpánko, takového malého bych si troufla pořídit i do bytu. Bude jen o něco větší než čivava.

   Vymazat
 8. Krásná prdelka :-) My máme Kessinku "teprve" tři roky, přišli jsme k ní, jako slepý k houslím, ve své podstatě jsme ji nechtěli, ale nedalo se nic dělat. Dneska bych bez ní nedala ani ránu, tenkrát jsem to vydržela dva dny a pak si ji k sobě vzala do postele...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je krásné :) Věřím, že i já jednou bez ní nedám ani ránu :) ♥ Je to bobek ♥

   Vymazat
 9. Jeeee to je krasavice! :) Ten pocit nadšení z nového člena rodiny znám, užijte si to :)))

  OdpovědětVymazat