sobota 13. srpna 2016

Nové pastelky s nádhernými odstíny


Všechny vás moc zdravím :)

Je to nějakou dobu, kdy jsem si na jednom e-shopu objednala nové pastelky. Stále jsem otálela s článkem, protože jsem ještě měla objednané omalovánky Exotický prales, tak jsem si říkala, že to spojím při jednom. Dám vám tip na pastelky a třeba i na pěknou omalovánku, nafotím obrázky a tak.

No, když jsem se minulý týden konečně dopracovala k tomu, vyzvednout balíček ze zásilkovny, zjistila jsem, že mi poslali zrovna vadný kus. Tisk byl na několika stranách jako obtištěný, no zkrátka chyba v tiskárně. Omalovánky tedy v pondělí pošlu zpět a budu čekat na nový výtisk. Ale článek s pastelkami už neodkládám a tady je :)

Pastelky Marco Raffiné jsem si přála dlouho. Především proto, že mají zase úplně jiné odstíny, než moje oblíbené Polycolorky. A také cena za 72 kusů je velice příznivá. Jenže přes Aliexpress ani přes eBay jsem je nechtěla objednávat, protože jsem prostě trubka, nemám tam účet, anglicky vládnu jen zběžně a tak mi to obavy nedovolily. Ale potom jsem je objevila na novém e-shopu Sbohem nudo. Takže bylo jasné, že je musím mít. Spolu s pastelkami jsem si objednala ještě podložku, nástavec na špačky – ne cigaretové pochopitelně :))) a vodou plnitelný štětec. Co kdybych třeba někdy konečně dostala odvahu Mondeluz rozmývat. Zatím jsem ho tedy nezkoušela, ani nástavec, ale pastelky samozřejmě ano a podložku také používám.

Musím říct, že z odstínků jsem nadšená, mám moc ráda pastelové barvy. Také takový ten voskový základ, jako mají třeba pastelky Lyra Groove Slim mi vyhovuje. Jsou malinko tvrdší, takže nemusím tak často ořezávat. Já mám sice raději pastelky měkčí, ale s těmito se mi i tak maluje velmi dobře. Jediné, z čeho jsem trochu rozmrzelá, je to, že se mi při ořezávání u některých pastelek drolí tuha. Jako by byla přeschlá nebo jak to vysvětlit. Nevím, jestli je to chyba v ořezávátku, vzala jsem potom i úplně nové a ořezala krásně do špičky, ale přijde mi, že ta tuha není úplně celistvá. Tak to mě trochu štve. Ale jinak jsem s nimi spokojená. Krásně se s nimi stínuje a míchají barvy. 
Poměr cena – výkon za mě naprosto v pohodě :)


nástavec na špačky
A tady mám dva vymalované obrázky a třetí rozpracovaný.
Tak to je pro dnešek vše. Pokud sháníte cenově dostupné pastelky s velkým počtem odstínů, určitě mohu Marco Raffiné doporučit.

Mějte se moc krásně :)

Vaše Šárka ♥

9 komentářů:

 1. Panečku, malují fakt krásně, přemýšlela jsem, že si taky koupím nějaké omalovánky... Ale nevím, nu :) třeba časem.
  Ale ty pastelky jsou fakt boží, objednávám - můj penál bude výskat radostí!
  (http://gingerjannie.blogspot.cz)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Barvičky mají opravdu krásné, moc dobře se s nimi maluje.

   Vymazat
 2. Šárko, moc děkuji za tip. Už nějakou dobu uvažuji, že bych s omalovánkami také začala. Zatím maluje jen Lucinka a ta je nadšená. A tipy na pastelky se určitě hodí, děkuji :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Radko, ze ten peníz je určitě můžu doporučit. Pokud objednáváš na zahraničních eshopech, tak vyjdou ještě levněji. Ale jinak pro mě stále TOP z mých vyzkoušených jsou naše KIN Polycolor. Ty můžeš vyzkoušet i na několika kouscích, prodávají se po kusech :)

   Vymazat
 3. Já také děkuji moc za tip.Pastelky malují krásně.Hezké dny přeje Věra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věrko, určitě stojí za vyzkoušení :) Krásný, slunečný den :)

   Vymazat
 4. I já děkuji za typ. Ta paleta barev je opravdu kouzelná. A ten nástavec na špačky- to vůbec neznám. Krásný sluníčkový týden ti přeji. Z❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rádo se stalo, Zdeni :) Ten nástavec na špačky je opravdu praktický :))

   Vymazat