úterý 9. srpna 2016

HAM HAM TAG aneb TAG o jídle


Přeji vám všem krásný podvečer :)
To jsou tedy teplotní šoky. Včera jsme se mohli upéct a dnes se úplně klepu zimou. Ale vůbec mi to nevadí, někdy mám i to deštivé počasí ráda.

Při toulkách po internetu jsem náhodně našla TAG o jídle. Objevila jsem ho na blogu U Sedmikrásky, ale vymyslela ho Petra Lovelyhair, jak jsem si tam přečetla. Zaujal mě, tak jsem otázky také zodpověděla. 

Pokud se vám TAG zalíbí, určitě se zapojte :)


1. Máš nejraději snídani, oběd nebo večeři?

Nejraději mám asi snídani. Uvařím si kávičku, k ní nejlépe chléb se sýrem. Někdy dostanu chuť na lupínky s mlékem, tak si dám. Pokud snídám sama, pustím si třeba nějaká knižní videa na YouTube a vychutnávám si klid.

2. Kolikrát denně jíš?

Jím spíš nepravidelně. Vím, že je to špatné, ale prostě někdy se s tím zkrátka nedá nic dělat. Ještě jsem se nedopracovala k tomu, abych jedla pravidelně 5x denně.

3. Tvé nejoblíbenější jídlo?

Tak to je těžká otázka, velmi těžká :)) Nemám asi jedno nejoblíbenější jídlo. Miluji řízek s bramborovým salátem, smažený květák, těstoviny na různé způsoby, ovocné knedlíky... je toho víc.

4. Tvé nejméně oblíbené jídlo?

Asi hrachová kaše. V dětství ve školní jídelně byla opravdu odporná. Až potom po letech jsem zjistila, že není tak špatná. Ale rozhodně ji nevyhledávám. A nesnáším tlusté maso.

5. Bylo ti po nějakém jídle špatně?

Kdysi dávno ještě v dětství mi bylo špatně po langoši. Myslím, že byl tak trošku polosyrový a dost dlouho jsem k této pochutině měla averzi.

6. Tvá nejoblíbenější sladkost?

Také asi nemám jedinou nejoblíbenější sladkost. Miluji palačinky, jablečný štrůdl, šátečky z lístkového těsta s pudinkem, čokoládu, větrník, ovocné knedlíky :)))

7. Oblíbená příchuť zmrzliny?

Zmrzlinu moc nemusím, ale pokud si mám dát nějakou, tak nejraději točenou vanilkovou.

8. Nejoblíbenější způsob úpravy masa?

Asi nejraději mám maso na přírodní způsob, na grilu, ale občas rozhodně nepohrdnu řízkem.

9. Nejoblíbenější teplý nápoj?

Určitě káva s mlékem a troškou cukru. Ale ráda si dám i černý nebo ovocný čaj. Hodně mi chutná čaj z čerstvé máty. Nemusím zelený ani bílý čaj.


10. Nejoblíbenější ovoce a zelenina?

Mezi můj nejoblíbenější druh ovoce určitě patří nektarinky a třešně. Ale běžně jím i banány, pomeranče, jahody. A ze zeleniny mám ráda melouny, rajčata, cuketu, květák. Řekla bych, že sním v podstatě všechno. Nemusím mango a avokádo. Nebo spíš jsem ještě nepřišla na to, jak avokádo připravit, aby nám zachutnalo.

11. Držíš nějakou dietu?

Nedržím. Zkoušela jsem kdysi několikrát, ale nemám vůli, nevydržím to. Prostě ráda jím :))

12. Máš nějaký zvláštní jídelní zvyk?

Myslím, že nemám. Alespoň si nic takového nevybavuji.

13. Jíte doma společně?

Tak to je teď opravdu svátek, když se sejdeme všichni společně u jídla. Když byly děti malé, tak to bylo samozřejmé, ale teď, co jsou děti obě již dospělé, tak je to bída. Manžel taky mívá svoje zájmy třeba o víkendu, takže nejčastěji jím společně s dcerou.

14. Nejoblíbenější jídlo od babičky a mamky?

Od mamky miluji právě můj oblíbený bramborový salát. A od babičky si vybavuji výborný jablečný koláč. Nesmím zapomenout také na druhou babičku, díky níž miluji valašské frgále.

15. Nejoblíbenější mezinárodní kuchyně?

Určitě mám ráda italskou kuchyni.

16. Co bys nikdy neochutnala?

Asi by mě nikdo nedonutil ochutnat cvrčky, šneky nebo něco podobného. Všechno mít nemusím a toto opravdu oželím :)

17. Nejexotičtější věc, kterou jsi ochutnala?

Nevím, možná snad sushi.

18. Máš ráda českou kuchyni? Co nejvíc?

Mám ráda českou kuchyni, svíčkovou, rajskou omáčku. S chutí si dám roštěnou nebo i knedlo, vepřo zelo/špenát. Nemusím tedy houskové knedlíky, ty vařím opravdu jen ke svíčkové nebo k segedínu.


19. Vaříš často a ráda? Co je tvůj „majstrštyk“?

Dost často říkám, že vařím jen proto, abychom neumřeli hlady :))) Určitě to není můj koníček. Někdy sice mívám období, kdy experimentuji a vcelku mě to i baví, ale potom zase přijde doba, kdy nastoupí takové to vaření z povinnosti. Nevím o ničem, co bych nazvala majstrštykem, troufám si tvrdit, že vařím dobře a rodince chutná :)

20. Kdybys po zbytek života mohla jíst jen jednu věc, co by to bylo?

Napadly mě ovocné knedlíky. Nevím tedy, jak rychle by se mi přejedly, ale mám je opravdu ráda :))

Tak jste se díky tomuto TAGu o mně zase něco více dozvěděli. Pokud se rozhodnete ho také sepsat, dejte mi do komentářů odkaz, ráda si ho přečtu.

Mějte se krásně :)

Vaše Šárka ♥

4 komentáře:

 1. Super TAGovka...asi ji taky brzy udělám :)
  FitBlanka

  OdpovědětVymazat
 2. Šári super tag :-) Moc se mi líbí...a je vidět, že si umíš život užívat ;-)
  Krásný den
  Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Leni, děkuji, nevím, jestli si ho užívám, ale dobré jídlo mám ráda, to je pravda. Bohužel, to už začíná být i leckde vidět :)))

   Vymazat