sobota 11. června 2016

Folklórní festival a jarmark lidových řemesel na Perštýnské noci


Přeji vám všem krásný víkend :)

Minulý pátek jsem vyrazili do Pardubic na Perštýnskou noc. Jedná se o přehlídku folklórních souborů z celé republiky a také ze Slovenska. Festival začíná v pátek právě v Pardubicích, v sobotu pokračuje v Hradci Králové a v neděli končí opět v Pardubicích. Perštýnské náměstí bylo plné stánků s občerstvením, různou keramikou, dekoracemi a pochutinami. Shlédli jsme také historické vystoupení na pardubickém zámku. A já bych se s vámi chtěla alespoň prostřednictvím fotografií o ten příjemný zážitek podělit.

Festival oficiálně začínal o půl osmé večer, ale už celé odpoledne se Staré město plnilo lidmi, kteří procházeli stánky, ochutnávali trdelník, pivo, vínko a další mlsnůtky. Plné byly také kavárny a vinárny. Já musela pochopitelně ještě nakouknout do knihkupectví Kosmas, do antikvariátu. Také jsme objevili úžasný krámeček s originální českou tvorbou. Najdete v něm různé dekorativní předměty, obrázky, hodiny, lampy, šperky, keramiku, grafiku, dřevořezby... zkrátka spoustu nádherných výrobků a opravdu výhradně jen od českých autorů. Nenašla jsem žádné webové stránky, ale pokud byste zavítali do Pardubic, navštivte Staré město ulici Perštýnskou 15 - BOHEMIA-art. Tyhle malované kachlíčky byly moc pěkné :)


Vystoupení probíhala na několika pódiích současně.


Pardubický zámek ještě schovaný :) Mraky se honily, ale nakonec se počasí vydařilo :)


Pávy potkáte u pardubického zámku kdykoliv :)


Ovšem poprvé se mi je podařilo vyfotit v plné kráse... konečně :))


Bramborové spirálky jsme taky ochutnaly.

A později jsme se potkaly s kamarádkou :)


Tak to je ode mne z Perštýnské noci všechno. Doufám, že se vám fotky alespoň trochu líbily a třeba se tam za rok také vydáte :)

Mějte se krásně...

Vaše Šárka ♥6 komentářů:

 1. Jee, na Perštýnskej noci sme boli tiež, ale iba na skok. Brat mal v sobotu Czechmena a boli sme ubytovaní v Pardubiciach. Po príchode na hotel, ktorý je kúsok od centra, sme zistili, že sa tam niečo koná, tak sme večer vyrazili aspoň nazrieť. Pokúpili sme nejaké dobroty, vyšli si na vyhliadku na Zelenú bránu, pozreli pár vystúpení a šli naspäť na hotel. Neboli sme tam viac ako dve hodiny, ale i tak sa nám páčilo. Škoda len, že sme zámok vynechali, tak snáď nabudúce. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to moc pěkná akce, byli jsme poprvé loni a líbilo se nám tam. Takže příští rok určitě vyrazíme taky :)

   Vymazat
 2. Krásné fotky, já letos nemohla....tak snad příští rok :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marcel, děkuji :) Třeba se tam příští rok potkáme, taky bych chtěla zase vyrazit :)

   Vymazat
 3. Jde videt, ze jsi si uzila krasny den :-)Moc pekne fotky a ten pav je nadherny:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani děkuji :) Byla to moc pěkná akce a páv mi udělal neskutečnou radost, že se takhle naparoval :)

   Vymazat