úterý 26. dubna 2016

Výstava orchidejí na zámku Kačina


Přeji všem krásný pozdní večer :)

Měla jsem sice v plánu zveřejnit dnes jiný příspěvek, ale člověk míní a nakonec je vše jinak :D Takže přináším opět fotočlánek a tentokrát ze zámku Kačina, respektivu ze skleníku a jde o orchidejky. 17. 4. 2016 se totiž na Kačině konala Zámecká pouť a s ní spojená byla právě výstava. Na orchidejky jsem se byla na Kačině podívat již loni v létě, ale letos tedy jich kvetlo mnohem víc a opravdu jsem se pokochala.


Úvodní fotka zámku je z mého archivu a sice z léta roku 2011. Hledala jsem fotku, kde bych vám ukázala zámek a většinou Kačinu navštěvujeme na různé akce, takže jsou všude stánky, auta a spoustu lidí. A já chtěla na ukázku opravdu samostatnou fotku. Ale o fotografie z letošní Zámecké pouti vás určitě neošidím, ani o výstavu starých kočárků, která na zámku také probíhala.

Tak a pojďme se kochat úžasnými, barevnými květy :)Poletoval si tam i motýlek... no, moc nepoletoval, ale byla jsem ráda, že pózuje a můžu si ho v klidu vyfotit :D

Já doufám, že se vám moje fotečky líbily, klidně mi napište, jestli třeba taky pěstujete orchidejky. Já ano, a dokonce mi téměř bez přestání kvetou, ale daří se mi pouze s obyčejnýma „phalíkama“, ty náročnější druhy se mi nedaří znovu přivést ke květu. No, snad se třeba někdy zadaří, uvidím :)

Mějte se krásně, užívejte si jara, i když si z nás teď počasí trošku tropí žerty, ale však se teplíčka určitě dočkáme.

Zdraví vás Šárka ♥


... a nakonec ještě snímek jarní květeny před skleníkem, ve kterém se výstava konala.


8 komentářů:

 1. Krasny!!ne ze bych orchideje pestovala, ja je proste jen vlastnim a ony se pestuji samy. Zadna kytka snad neni mene narocna. Kvetou porad.ale taky jen ty obyc, mam asi tri jjne a ty se rozhodnou tak jednou za rok a jen na chvili. Jedine co potrebuji je vyhled z okna na spravnou svetovou stranu, to jsem jim poskytla a ostatni je na nich :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak přesně je to u mě, vlastně se pěstují samy a daří se jim. Ale s těmi ostatními to prostě neumím, asi nemají přesně to, co ty druhy vyžadují. Už jsem si to i načetla, ale třeba totální chlad přes zimu jim nijak nedokážu zajistit, takže asi zkrátka nepokvetou.

   Vymazat
 2. Ahoj Sarko, s orchideikama jsem na tom podobne. Mas opet krasne fotky. Rada bych taky na nejakou vystavu, ale tu v Budejkach jsem propasla a jinam se ted nedostaneme. Nepises, zda sis nejakou koupila. :)

  Www.baby-mamalifestyle.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sabi, moc děkuji :) Ráda se takhle pokochám, když náhodou na nějakou výstavu padnu, většinou se mi ji taky podaří objevit pozdě. Žádnou jsem nekoupila, mám jich doma momentálně třináct a tak nějak mi to stačí. Navíc během letoška asi plánujeme stěhování a z toho mám docela strach, že jak holky přesídlí, nebude se jim to líbit. No, snad to dobře dopadne :)

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Chtěla bych dnes upravit fotky, abych udělala příspěvek co nejdřív :)

   Vymazat
 4. Opět překrásné fotky. Škoda, že mi to letos nevyšlo také jsem se tam chtěla podívat. Třeba příště to vyjde, nebo by jsme mohly vyrazit spolu ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marcel, určitě bude nějaká podobná akce ještě v létě :) Tak se domluvíme :)

   Vymazat